Archidiecezjalny przegląd teartralnyDSPrz

“Dziwny jest ten świat” – te słowa, które przed laty wyśpiewywał Czesław Niemen w jednej ze swoich najpopularniejszych piosenek, po latach prawie nic nie straciły ze swej aktualności. Albowiem niejednokrotnie patrząc na bieg codziennych wydarzeń stwierdzamy, iż istotnie dziwne jest to, że w naszym wydawałoby się cywilizowanym świecie w tak wielu miejscach i sytuacjach doświadczamy zła.

Z powyższym problemem postanowił zmierzyć się działający przy naszej parafii teatrzyk „Bez Komentarza” w przedstawieniu pod tytułem: „Dziwny jest świat”. Nasi młodzi aktorzy swoje przedstawienie przygotowane pod okiem pani Beaty Kalinowskiej zaprezentowali w ramach XIII Archidiecezjalnego Przeglądu Teatralnego o Tematyce Religijnej, który odbył się w dniach 10-11.03.2014 w Szkole Podstawowej nr 74 w Szczecinie.

Akcja spektaklu działa się niejako na dwóch płaszczyznach: w niebie i w szkole. Z jednej strony nasze młode aktorki wcielone w anioły roztaczały swój zachwyt nad stworzeniem, a w sposób szczególny nad stworzonym na obraz i podobieństwo Boga człowiekiem. Z drugiej zaś strony w kilku sekwencjach wyciągniętych „żywcem” z korytarzy dzisiejszych szkół, pokazały jak piękno człowieka może zostać nadszarpnięte przez złość i pogardę dla drugiej, często słabszej osoby. Sugestywnie i dynamicznie odgrywane scenki dawały dużo do myślenia…

Bardzo dobra gra dziewczyn, ciekawe rekwizyty, odpowiednio dobrane stroje i muzyka dały wspaniały efekt, który został nagrodzony gromkimi brawami publiczności. Oby również jury dostrzegło wszystkie zalety tego profesjonalnego występu.

„Dziwny jest świat” będziemy mogli zobaczyć w najbliższym czasie także w naszej wspólnocie parafialnej.

ks. Łukasz Wacław Schr