• Nasza Świątynia
  Nasza Świątynia
 • Najświętszy Sakrament
  Najświętszy Sakrament
 • Msza Święta
  Msza Święta
 • Boże Ciało
  Boże Ciało
 • Święto Patronalne
  Święto Patronalne
 • Chór parafialny
  Chór parafialny
 • Szmaragdowe Duszki
  Szmaragdowe Duszki
 • Bierzmowanie
  Bierzmowanie
 • Marsz dla Jezusa
  Marsz dla Jezusa

Teatrzyk "Bez komentarza" w przedstawieniu dla nauczycieliDSPrz


 

W We wtorek 14 października w szkołach obchodzono święto Edukacji Narodowej zwanej potocznie dniem nauczyciela. Na tą specjalną okazję nasze dzieci z teatrzyku "Bez komentarza" pod bacznym okiem p. Beaty i drobną pomocą p. Ewy przygotowały dla wszystkich nauczycieli, wychowawców i osób zaangażowanych w proces wychowania i kształtowania młodych ludzi, przedstawienie pt: "Na olimpie"

 

Teatralne wystąpienie dzieci chodź humorystyczne i wesołe, pokazywało jak ciężkim i trudnym oraz odpowiedzialnym zadaniem jest praca nauczyciela. Przed wystąpieniem teatrzyku nie mogło zabraknąć Mszy świętej w intencji wszystkich, którzy biorą udział w nauczaniu i kształtowaniu naszych dzieci i młodzieży. Było przedstawienie, była radość, oklaski, a nawet małe łzy wzruszenia. Była również mała niespodzianka dla wszystkich nauczycieli. Do życzeń dzieci dołączyły specjalnie przygotowany na tę uroczystość, własnoręcznie wykonany przez Julę i Olę tort, który przekazano na ręce pani Dyrektor ZS nr 1. Z tego miejsca, raz jeszcze pragniemy podziękować za nauczycielski trud i troskę o przyszłość młodych ludzi.

 

LIST OD UCZNIÓW...
Doceniając zaangażowanie i trud wkładany w nasze wychowanie i edukację, dziękujemy wszystkim dyrektorom, nauczycielom, księżom oraz wszystkich osobom mającym wpływ na nasze kształtowanie. Dziękujemy za drobne gesty życzliwości. Troskliwą opiekę, czujność. Za uśmiech i cierpliwość, za mozolne wpajanie wiedzy. Za wielokrotne tłumaczenie, że wartościami ważniejszymi od pieniądza i kariery są: wiara, nadzieja i miłość. Wierzymy że Wasz wysiłek uczyni z nas ludzi mądrych i szlachetnych. Dziękujemy za codzienne, trudne i mozolne budowanie naszych wnętrz.

 

Życzymy, aby nigdy nie zabrakło Wam zapału i sił do kształtowania naszych sumień, abyście uczyli nas pokonywania zła i kierowania się w życiu tylko dobrem. Choć czasem dajemy się we znaki i zachowujemy się niepoprawnie, potrzebne są nam wzorce, którymi Wy jesteście.

 

Dziękujemy również tym, którzy co dzień dbają o szkolne korytarze. O porządek i ład. Tym, którzy każdego dnia zmiatają kilogramy piachu, nieustannie naprawiają pourywane klamki, dbają o nasze głodne brzuchy, gotując przepyszne obiady. Tak! Właśnie Wam: paniom gotującym, sprzątającym, panom konserwatorom oraz pracownikom administracji; Dziękujemy !


 

 

.: Zobacz zdjęcia...