Teatrzyk "Bez komentarza" z wycieczką do muzeumDSPrz

W dniu 15 listopada, dzieci z naszego parafialnego Teatrzyku "Bez komentarza" wraz z opiekunami p. Beatą i ks. Łukaszem wybrały się na wycieczkę do szczecińskiego muzeum. Na miejscu czekała na nas p. Dorota, która poprowadziła specjalnie przygotowaną lekcje muzealną połączoną z warsztatami. Zwiedzaliśmy ekspozycje poświęconą kulturze i zwyczajom ludzi mieszkających w dalekiej Afryce. Na chwilę przenieśliśmy się do zachodniej jej części, m.in. do Burkino Faso czy na Wybrzeże Kości Słoniowej, ale nie tylko, by dowiedzieć się jak wygląda życie codzienne i poznać różnorodność wierzeń jej rdzennych mieszkańców. Afryka tak bardzo zróżnicowana pod względem etnicznym i wierzeniowym jednych fascynuje i przyciąga, drugich przeraża i napawa lękiem.

Po takim wstępie, pani Dorota opowiedziała nam o teatrze i sztuce, o historii i ich specyfice. Poznaliśmy różnice między pacynkami, lalkami a marionetkami. Każda z pokazanych lalek coś oznacza i niesie w kulturze afrykańskiej, w tradycji danego plemienia, z którego pochodzi konkretne przesłanie. Kiedy opowieści dobiegły końca, przyszedł czas na prace plastyczne, To co każde dziecko lubi chyba najbardziej. Malowanie, wyklejanie, zdobienie, wycinanie... Wszystko to sprawiło, że powstały maski przedstawiające afrykańskie zwierzęta. Z tego miejsca pragniemy podziękować p. Dorocie za otwarte serce i zaproszenia naszego teatrzyku na zajęcia.

.: Zobacz zdjęcia...