JasełkaDSPrz

„Pan Bóg już zstąpił do nas na ziemie, chcemy więc uczcić Go przedstawieniem, i jako dawny obyczaj każe, jasełka chcemy nieść Jemu w darze..."

Takimi słowami przy dźwiękach kolędy „Wśród nocnej ciszy" rozpoczęło się pierwsze w Nowym Roku przedstawienie przygotowane przez dzieci z parafialnego Teatrzyku „Bez Komentarza". Tym razem, w atmosferze Świąt Bożego Narodzenia wystawione zostały oczywiście Jasełka. Uwspółcześniona odrobinę wersja, dobrze znanej wszystkim z kart Pisma Świętego historii o narodzeniu Pana Jezusa, pozwoliła nam jeszcze przez chwilę pozostać w duchu, jakże ważnego dla nas Wydarzenia. Mali aktorzy wcielili się w rolę Świętej Rodziny, aniołów, pastuszków, Trzech Króli i śmierci. Były również negatywne postacie takie jak Herod czy diabły. Stroje w jakich zagrali nasi aktorzy w pełni oddawały charakter granych przez nich ról. Oglądając Jasełka przygotowane przez nasze dzieci, mogliśmy po raz kolejny przekonać się, że Dobro zawsze zwycięża, że każdy, nawet najbardziej zatwardziały człowiek, ma szanse by się nawrócić. Dzieci przypomniały nam również ważną prawdę, o której być może czasem zapominamy. Przypomniały mianowicie, że Boża Miłość, Jego Miłosierdzie jest nieskończenie wielkie i mimo, że czasami mylą nam się drogi i odchodzimy od Niego, On zawsze czeka na każdego z nas.

Pragniemy podziękować wszystkim, za tak liczne przybycie na naszą Jasełkową inscenizację. Dla każdego aktora gromkie oklaski licznej widowni są najlepszym podziękowaniem za jego występ i tak było i tym razem. „...To bajka tylko, lecz w życiu trzeba ze wszystkich sił swych chcieć wejść do nieba! I kiedyś wszyscy tak tam staniemy...".

Beata Kalinowska