Kolędnicy misyjniDSPrz

W sobotę 3 stycznia 2015 r dzieci z parafialnego ogniska "Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci" podzielone na dwie grupy, wraz z opiekunami odwiedziły z kolędą domy naszych parafian. Zwyczaj kolędowania misyjnego narodził się w krajach niemieckojęzycznych, gdzie kolęduje się z okazji uroczystości Trzech Króli. Kolędnicy misyjni to dzieci, które pomagają swoim rówieśnikom w krajach misyjnych. Wspierają ich swoją modlitwą i nie tylko. Dzieci w swoich działaniach wspierane są przez księży, katechetów, wychowawców czy rodziców.

Goszcząc z Dobrą Nowiną u rodzin z naszej parafii, Mali Kolędnicy z radością i dziecięcym entuzjazmem zaśpiewali kilka kolęd oraz przedstawili krótką scenkę ukazującą trud codziennego życia i sposób w jaki można pomóc ich rówieśnikom mieszkającym w odległych Indiach. Ofiary z tegorocznego misyjnego kolędowania przeznaczone zostały właśnie na głoszenie Dobrej Nowiny na tymże terenie.

Wszystkim naszym dzieciom, które odważyły się na kolędowanie, dziękujemy za trud i danie pięknego świadectwo wiary. Serdecznie dziękujemy również tym wszystkim, którzy z życzliwością otworzyli swoje domy na przyjęcie kolędników.

Ewa Sitarek