Objawienie Pańskie - patronalne święto PDMDDSPrz

We wtorek 6 stycznia 2015 r., w Uroczystość Trzech Króli obchodzony jest również Misyjny Dzień Dziecka. Z tej okazji w naszej parafii Msza Św. o godzinie 10.30 miała szczególną, uroczystą oprawę. Podczas tej Eucharystii nastąpiło uroczyste przyjęcie nowych członków do Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci. Na ten krok zdecydowała się czwórka dzieci – Wiktoria, Ewa, Michał i Paweł. Po wyznaniu wiary, nowi członkowie ogniska misyjnego w naszej parafii, przygotowani przez ks. Łukasza, złożyli uroczystą przysięgę, w której zobowiązali się do modlitwy za misjonarzy i ludzi z terenów misyjnych, do zapoznawania się z problematyką misji, a także do składania drobnych ofiar na rzecz misji.

Mali misjonarze otrzymali różańce, nawiązujące kolorystyką do pięciu kontynentów świata, a także legitymacje członkowskie. Podczas procesji z darami członkowie PDMD złożyli m. in. gwiazdę kolędniczą, która ma symbolizować głoszenie dobrej nowiny, skarbonki misyjne, dzban, który miał symbolizować Indie – kraj, który w tym roku był przez nich wspierany. Dzieci odczytały również modlitwę wiernych. Po uroczystej Mszy Św. na nowych Małych Misjonarzy czekał poczęstunek przygotowanym przez rodziców. Dzieci obejrzały również zdjęcia i film z tegorocznego kolędowania.

Beata Kalinowska