Spotkanie Kolędników Misyjnych w PyrzycachDSPrz

W sobotę 10 stycznia dzieci z Ogniska Misyjnego działającego przy naszej parafii udały się wraz z opiekunami na IV Archidiecezjalne Spotkanie Kolędników Misyjnych do pięknego gotyckiego kościoła w Pyrzycach.

Spotkanie to rozpoczęło się wprowadzeniem relikwii bł. Matki Teresy z Kalkuty, która przez ponad 45 lat służyła ubogim, chorym, sierotom i umierającym w Indiach. To właśnie na potrzeby misyjne w tym kraju Mali Misjonarze zbierali w tym roku pieniądze. Następnie odbyła się uroczysta Msza Św., której przewodniczył ks. kan. dr Piotr Skiba – dyrektor Wydziału Duszpasterskiego w kurii szczecińsko-kamieńskiej, a kazanie wygłosił ks. Michał Kłos. W trakcie kazania siostry ze zgromadzenia Sióstr Misjonarek Miłości pochodzące z Indii a posługujące w Polsce opowiedziały nam również o swojej pracy.

Po Mszy Św. w pięknym orszaku Kolędników Misyjnych przeszliśmy za największą Gwiazdą (naszą :-) do Pyrzyckiego Domu Kultury, gdzie czekał na nas pyszny poczęstunek. Następnie odbyła się wspaniała i wesoła misyjna zabawa karnawałowa z wodzirejem, po której rozstrzygnięto konkurs na najpiękniejszą gwiazdę i skarbonkę misyjną. Obie nasze prace zajęły miejsce na podium. Nasza najbardziej ze wszystkich błyszcząca gwiazda przyniosła nam pierwsze miejsce, natomiast oryginalna skarbonka-słoń trzecie miejsce. Wręczono nam nagrody, po czym uczniowie jednego z pyrzyckich gimnazjów zaprezentowali dla nas bardzo ciekawe jasełka.

Przedstawienie przeplatane było pięknymi pastorałkami i kolędami śpiewanymi i granymi przez uczniów. Nie sposób było się nie wzruszyć. Dziękujemy organizatorom za ten wspaniały dzień!

Joanna Skrzypulec

.: Zobacz zdjęcia..