Parafialny koncert kolędDSPrz

W niedzielę, 11 stycznia 2015 roku, po wieczornej Mszy Świętej tradycyjnie odbył się Parafialny Koncert Kolęd.

Wierni pod przewodnictwem księdza Łukasza śpiewali mniej lub bardziej znane kolędy oraz pastorałki, takie jak „Cicha noc", „Lulajże, Jezuniu", czy „Pieśń o Narodzeniu Pańskim". Cały wieczór uświetnili cudownie prezentujący się: Chór Parafialny Cantare Deo, Szmaragdowe Duszki, Krzemykami oraz Akademicka Schola Katedralna.

Nie zabrakło również ciekawostek na temat kolęd i ich powstawania, o których opowiadali prowadzący. Wydarzenie odbyło się w bardzo miłej i kameralnej atmosferze, występy były nagradzane brawami, a na zakończenie wspólnie spędzonego wieczoru, ksiądz proboszcz udzielił kolędującym Bożego błogosławieństwa.

Karolina Pomykaj