Indiański rajd po puszczyDSPrz

„W pewnej części, pewnego kraju żyło sobie małe plemię indiańskie o nazwie „Dzieci Chrystusa"... Mieli również mądrego wodza, który uczył ich wielu mądrych rzeczy. Pewnego sobotniego dnia Wódz zebrał wszystkich i odczytał tajemniczą wiadomość: Znamy już naszą ziemię i najbliższe szlaki. Pora odkryć nowe ścieżki... Aby rozpocząć naszą wędrówkę musimy dostać się do podnóża gór. A zatem należy wsiąść w dyliżans 64-ty lub 55-ty na stacji „KRZYŻÓWKA", który będzie się kierował w stronę dzielnicy Podjuchy a następnie wysiąść z niego na stacji na żądanie „ZŁOTA"".

Tymi słowami rozpoczął się rajd, który został zorganizowany 20.06. dla dzieci działających w grupach należących do Duszpasterstwa Dzieci przy naszej parafii. Dzieci wraz z ks. Łukaszem, opiekunami oraz rodzicami miały okazję m.in. poznać nowe szlaki Puszczy Bukowej, zobaczyć Szczecin z innej perspektywy, sprawdzić czy znają swojego wodza. Oczywiście jak na „Indian" przystało każdy musiał zrobić sobie pióropusz, wykazać się celnością, pomysłowością, zręcznością i sprawnością. Wszyscy poradzili sobie świetnie z zadaniami jakie były do wykonania.

Rajd zakończył się przy ognisku, przy którym mogliśmy upiec przyniesione kiełbaski i inne smakołyki. Po posileniu się, korzystając z gościnności Szczecińskiego Centrum Informacji Turystycznej „Szmaragdowe Zdroje" mogliśmy podsumować cały rok duszpasterski. Ks. Łukasz podziękował wszystkim za wspólna prace oraz wręczył przygotowane z tej okazji dyplomy i małe prezenty. Dzieci również podziękowały ks. Łukaszowi za wspólne dwa lata, przekazując foto album, w którym zostały umieszczone zdjęcia ze wspólnych wyjazdów, laurki, życzenia, różne wypowiedzi dzieci i samodzielnie wymyślone wiersze i modlitwy.

Beata Kalinowska