Misyjny Dzień Dziecka - Patronalne Święto PDMDDSPrz

W Środę 6 stycznia 2016 r., obchodziliśmy w Kościele Katolickim Uroczystość Trzech Króli . Dzień ten, jest również Misyjny Dniem Dziecka. Z tej okazji Msza św. o godzinie 10.30, która adresowana jest przede wszystkim do najmłodszych, miała szczególną, uroczystą oprawę. Podczas tej Eucharystii nastąpiło uroczyste przyjęcie nowych członków do Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci działającego w naszej parafii od ponad trzech lat. W tym roku w szeregi ogniska misyjnego wstąpili: Zuzia Paśnik, Piotruś Skrzypulec oraz Anielka Gawska. Nowi członkowie PDMD-mu uroczyście ślubowali modlitewną pamięć za misjonarzy oraz ludzi z terenów objętych misjami. Zobowiązali się do zapoznawania się z problematyką misji, a także do składania drobnych ofiar na rzecz misji. Każdy z nowo zaprzysiężonych małych misjonarzy otrzymał z rąk ks. proboszcza imienną legitymacje członkowską. Po zakończonej Mszy Świętej wszyscy mali misjonarze wraz ze swoimi rodzicami spotkali się w sali kominkowej, domu parafialnego na wspólnej agapie.

Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci, pozostając wierne intencjom założyciela czyli Karola Augusta Mari Józefa de Forbin-Janson, dąży do rozpalenia w sercach katolickich dzieci miłości do misji oraz poczucia solidarności, tak duchowej jak i materialnej, wobec swoich rówieśników na całym świecie. Dzieci pragnące włączyć się w misyjną działalność na rzecz swoich rówiesników z dalekich zakatków świata zapraszamy do nas, do grona małych misjonarzy.