Misyjna Droga KrzyżowaDSPrz

W piątek 18 marca w naszej świątyni odbyła się wyjątkowa Misyjna Droga Krzyżowa przygotowana przez najmłodszych naszych parafian skupionych wokół ogniska Papieskich Dzieł Misyjnych Dzieci działającego przy naszej parafii.

Przechodząc przez poszczególne stacje, rozważając poszczególne tajemnice drogi naszego odkupienia, również z przybyłymi tego dnia wiernymi, wspólnie modliliśmy się za wszystkie dzieci świata, zwłaszcza te, które podobnie jak Jezus Chrystus doświadczają w swym życiu cierpienia, które jak i On są poniżane i w różnoraki sposób prześladowane. Za tych wszystkich najmłodszych, którym dzieje się na świecie krzywda. Na podłodze ułożyliśmy pięć chust w różnych kolorach. Każda z nich oznaczała inny kontynent świata. Na stoliku obok znajdowały się przedmioty, które w trakcie modlitwy mali Misjonarze kładli na krzyżu. Przedmioty te symbolizowały poszczególne stacje Drogi Krzyżowej oraz nawiązywały do cierpienia dzieci we współczesnym świecie. Nasza Misyjna Droga Krzyżowa była również punktem otwierającym II dziecięcą noc czuwania w naszej wspólnocie.

Małym misjonarzom ich rodzicom oraz wszystkim obecnym tego dnia dziękujemy za wspólną modlitwę oraz zaangażowanie. Dzieci zaś zachęcamy do wstąpienia w szeregi naszej dziecięcej misyjnej wspólnoty

J.Skrzypulec