Jubileusz 25 lecia "Szmaragdowych Duszków"DSPrz

W niedzielę 12 czerwca br obchodziliśmy w naszej wspólnocie parafialnej srebrny jubileusz Scholi Dziecięcej „Szmaragdowe Duszki". Było to niezwykłe święto i wyjątkowe wydarzenie. Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą, której przewodniczył i wygłosił homilie ks. dr Andrzej Łysy SChr obecny Rektor Wyższego Seminarium Duchownego Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej w Poznaniu, a w latach 2005-2007 opiekun Scholi. Przy ołtarzu stanęli tego dnia również ks. Jarosław Bilicki SChr, ks. Mariusz Sokołowski SChr – byli opiekunowie „Duszków", a także ks. Dominik Przybyszewski SChr obecny opiekun duchowy Scholi. W swej 25 letniej historii istnienia „Szmaragdowe Duszki" miały wielu opiekunów i duszpasterzy, ze względu na specyficzny i zarazem wyjątkowy charakter zgromadzenia Księży Chrystusowców, wielu z nich posługuje w różnych rejonach świata, tych bliższych i tych dalszych, dlatego nie wszyscy mogli dotrzeć na wydarzenia Jubileuszowe. Modlitwa była okazją do wspólnego dziękczynienia Bogu za dar powstania i 25 -letniej działalności „Szmaragdowych Duszków", za założyciela ks. Tomasza Klimczaka, który potrafił dobrze odczytać głos Boga powołując scholę do istnienia w kwietniu 1991 roku.

Po zakończeniu uroczystej eucharystii rozpoczął się jubileuszowy koncert przygotowany przez obecne Duszki przy wsparciu starszych koleżanek. Koncert dostarczył przybyłym gościom wiele radości, ale i łez wzruszenia. Było to wielkie święto przede wszystkim dla śpiewających w scholi dzieci, absolwentek zespołu, ich rodzin, przyjaciół, ale także wszystkich mieszkańców Zdrojów, którzy już od 25 lat mają wiele możliwości wsłuchiwać się w śpiew dzieci. Podczas koncertu wręczone zostały jubileuszowe statuetki wdzięczności oraz płyta, która została nagrana właśnie z okazji srebrnego jubileuszu.

Po zakończeniu koncertu w Sali Domu Parafialnego odbyła się wspólna Agapa. Nie zabrakło ogromnego urodzinowego tortu, przygotowanego przez jedną z osób, które niegdyś śpiewały w „Duszkach" i dmuchania świeczek. Nie było końca rozmów, wspomnień i uśmiechów. Z tej okazji również powstała wyjątkowa galeria zdjęć, którą można było zobaczyć piętro wyżej. Fotografie ukazywały historię scholi, pierwsze występy, rekreacyjne wyjazdy, wspólne spędzanie czasu, bo „Szmaragdowe Duszki" to nie tylko schola czy zespół śpiewających dzieci, to przede wszystkim wspólnota. Wspólnota najmniejszych z pośród nas, rodziców oraz przyjaciół „Duszków". Była to wspaniała okazja do wspólnego radowania się, refleksji i podsumowania dotychczasowych osiągnięć. To były najpiękniejsze urodziny bo uczestniczyli w nich Ci, którzy przez te wszystkie lata nie szczędzili swoich cierpliwych serc, życzliwych słów i przyjaźni dla naszych malusińskich, którzy z prawdziwym zaangażowaniem czerpali i wciąż czerpią wielką radość z uwielbiania Boga swoim śpiewem.

Dlatego też, z tego miejsca dziękujemy Wam wszystkim za zaangażowanie. Dobre serce, które pochyla się nad tymi, którzy potrzebują wsparcia, Za wrażliwą duszę, która przynagla do czynienia dobra, za życzliwość i wielokrotnie beztroską pomoc.

Marta Bednarska; Ewa Sitarek

.: Zobacz zdjęcia...