Nasze dzieci wśród laureatów konkursu w MuzeumDSPrz

W czwartek 23 listopada br. w sali konferencyjnej Muzeum Narodowego w Szczecinie odbył się finał konkursu plastycznego pt. „Kosmiczna podróż – Dogonowie i ich arka", czyli zbudujmy statek kosmiczny!, w którym to wzięły udział dzieci z naszego duszpasterstwa.

Prace wykonane miały być z materiałów nadających się do recyklingu (puszki, pojemniki plastikowe, butelki, torby papierowe, tektura, gazeta itp.) Do konkursu zostało zgłoszonych, aż 8 wyjątkowych prac w dwóch z trzech kategorii wiekowych. Wykonane zostały podczas misyjnych warsztatów plastycznych, zorganizowanych przez Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci  naszej parafii. Wszyscy mali konstruktorzy wykazali się dużą pomysłowością oraz kreatywnością tworząc ciekawe, kolorowe prace o przeróżnych kształtach. Z pośród wszystkich nadesłanych prac konkursowych, a było ich blisko 60, jury konkursu przyznało dwa trzecie miejsca. Cztery dziewczynki, które pracowały w parach: Julia Juszczak i Oliwia Duda oraz Weronika Konieczna i Nadia Spalczyńska otrzymały równorzędne III miejsce w kategorii wiekowej 8-9 lat. W imieniu Julki oraz Oliwi nagrodę odebrała mama p. Katarzyna Juszczak. Oprócz dziewczynek, upominek otrzymał również Miłosz Ostapowicz, który został najmłodszym uczestnikiem konkursu. Ks. Dominik Przybyszewski zaś obok odebrania nagrody w imieniu Miłosza, otrzymał od Jury podziękowania dla opiekunów dzieci biorących udział w wydarzeniu.

Wszystkie nagrodzone prace, można oglądać od 24 do 30 listopada w przestrzeni ekspozycji poświęconej Dogonom w Muzeum Narodowym na ul. Wałów Chrobrego 3. Przy okazji przygody z konkursem, który stanowił wydarzenie towarzyszące ekspozycji pt. „Zapatrzeni w niebo. Dogonowie i ich sztuka" dzieci miały okazje poznać bliżej specyfikę plemienia. Muzealne warsztaty, w których brały udział stworzyły możliwość poznania kultury, codziennego życia i wierzeń ów ludności.

Laureatom jak i wszystkim dzieciom, których prace zostały zgłoszone gratulujemy odwagi oraz pomysłowości.

Ewa Sitarek

.: Zobacz zdjęcia...