Dzień skupienia i turniej futsalu LSODSPrz

17 lutego 2018 roku nasi sąsiedzi z Podjuch, zaprosili lektorów z parafii prowadzonych przez Chrystusowców na dzień skupienia połączony z turniejem futsalowym.

Przypomnijmy, że podobny dla ministrantów był organizowany przez naszą parafię w grudniu ub. roku.
Całość rozpoczęła się Mszą świętą o godzinie 12:00 w kościele pw. śśw. Apostołów Piotra i Pawła. Po niej lektorzy wysłuchali jeszcze konferencji o Wielkim Poście, wygłoszonej przez ks. Marka Nikla (Stargard), koordynatora Służby Liturgicznej z parafii Chrystusowców.

Po części formacyjnej w kościele, przenieśliśmy się na halę SP nr 12. Siedem zespołów przystąpiło do walki o zwycięstwo. Zagrano systemem ligowym, każdy z każdym.
Nasi lektorzy w składzie: Maksymilian Petri (gk), Łukasz Kościński (c), Mateusz Jakubowski, Maciej Matias, Bartosz Góralski, Łukasz Langowski i Piotr Kortiak rozpoczęli turniej od trzech zwycięstw z rzędu (z Podjuchami, Pyrzycami i Goleniowem). Następnie przegrali nieznacznie z Dobrzanami, zremisowali ze Stargardem (św. Józef) i przegrali ze Stargardem (Chrystus Król). W tabeli końcowej zajęliśmy, czwarte miejsce, słabszym bilansem bramkowym. Wygrali lektorzy z Dobrzan, przez Pyrzycami i Stargardem (św. Józef). Nasi lektorzy w skali turnieju byli jedną z najmłodszych drużyn. Tym bardziej cieszy fakt, że byli równorzędnym zespołem dla starszych kolegów.

Króluj nam Chryste!

ks Przemek