Wielkopostne nocowanie na parafiiDSPrz

Z 9 na 10 marca bierzącego roku w naszej parafii odbyło się kolejne już nocne czuwanie dla dzieci. Hasłem czuwania były słowa popularnej pieśni dla dzieci i młodzieży :”Wielki post”, które brzmiało „Zbudujemy razem most”.

Wszystko rozpoczęło się Drogą Krzyżową w kościele prowadzoną przez dzieci z duszpasterstwa dzieci. Następnie zebraliśmy się wspólnie w Sali parafialnej i po chwili przybył do nas p. Szymon – gość zaproszony specjalnie na ten wieczór, który zawodowo zajmuje się budowaniem dróg oraz wiaduktów. Od niego dowiedzieliśmy się mnóstwa ciekawostek dotyczących budowania mostów co jak się później okazało bardzo nam się miało przydać. Po „wykładzie” p. Szymona za który serdecznie Mu dziękujemy przyszedł czas na wspólny posiłek a po nim wspólna zabawa. Zostaliśmy podzieleni na dwa zespoły które miały zbudować wspólny most. Ale żeby nie było za łatwo mieliśmy utrudniony kontakt w postaci dwóch spotkań przedstawicieli grup (po jednej osobie) a także nie mogliśmy widzieć wzajemnie swojej pracy. Po wielu trudach i upływie dwóch godzin wreszcie się udało połączyć obie połówki mostu. Dowiedzieliśmy się przy tym jak ważna jest praca zespołowa i jak dużo trzeba wnieść trudu żeby powstało piękne dzieło. Podobnie jest w  wymiarze ducha żeby zbudować most porozumienia międzyludzkiego również trzeba się natrudzić i jest to czasochłonne. Wielki Post to czas budowania mostu do Pana Jezusa dlatego nasze czuwanie zakończyliśmy na modlitwie w kościele a konkretnie na adoracji krzyża bo to przecież najlepszy sposób zbudowania most do Pana Boga.

Po powrocie z kościoła mogliśmy jeszcze trochę porozmawiać ale po wcześniejszym przygotowaniu się do spania. Nasze czuwanie zakończyło się wspólnym sobotnim śniadaniem. Przy okazji bardzo wszystkim dziękujemy za przygotowanie i uczestnictwo w Nocy Czuwania i serdecznie zapraszamy na kolejną.

Króluj nam Chryste!

ks Dominik