Nowi ministranciDSPrz

Czas Paschalny to uprzywilejowany moment w Kościele, aby udzielać sakramentów oraz ustanawiać nowych posługujących dla wspólnoty. Dlatego i my ogromnie się cieszymy, że w niedzielę 6 maja b.r. grono naszej Służby Liturgicznej powiększyło się o trzech nowych ministrantów!

Jan Karyń, Marcel Bocian oraz Łukasz Żukowski-Konopka przygotowania do tego dnia rozpoczęli zaraz po „kolędzie”. Praktycznie co tydzień uczestniczyli w dodatkowo organizowanej dla nich zbiórce, na której odkrywali tajniki służby przy Ołtarzu, poznawali nomenklaturę liturgiczną oraz uczyli się bardzo konkretnej służby podczas Mszy świętej i nabożeństw. W sobotę przed przyjęciem do ministrantury zdali egzamin teoretyczno-praktyczny oraz zostali dopuszczeni przez księdza Proboszcza do otrzymania zaszczytnego stopnia ministranta. Naszym najmłodszym życzymy owocnej i pełnej radości służby dla Chrystusa! Cieszymy się również, że w ciągu tego roku szeregi naszej Służby powiększyły się już w sumie o ośmiu ministrantów (6 nowych i 2 powróciło z innych parafii).

Króluj nam Chryste!

.: Zobacz zdjęcia...