Wyjazd LSO na turniej piłkarski w ManchesterDSPrz

Nietypowo zakończyli rok szkolny nasi ministranci i lektorzy. Zamiast pójść na Mszę świętą i apel z rozdaniem świadectw, to tego samego dnia już od 6 rano byli w drodze najpierw na lotnisko w Berlinie, a później samolotem do Manchesteru. Polonijna parafia pw. Miłosierdzia Bożego organizowała 23.czerwca Turniej piłkarski o puchar Prowincjała księży Chrystusowców, pracujących w Wielkiej Brytanii i Irlandii. Nasza drużyna okazała się najlepsza, przegrywając tylko jeden mecz grupowy, a pokonując w finale zespół gospodarzy. Ceremonia wręczenia nagród była bardzo uroczysta. Ubogacili ją pani Konsul RP w Wielkiej Brytanii, ksiądz ekonom prowincji NSPJ Wojciech Rożdżeński SChr oraz referent powołań ks. Marcin Stefanik SChr. Kolejne dni upłynęły pod znakiem zwiedzania miasta oraz okolicy. Zobaczyliśmy m.in. dwa stadiony wielkich klubów piłkarskich Liverpool FC oraz Manchester City, przeszliśmy się szlakiem Kinder Scout w górach Peak District, poznaliśmy także lepiej kulturę kraju, a przede wszystkim nawiązaliśmy wspaniałe relacje z goszczącymi nas rodakami.

W tym miejscu chcemy złożyć PRZEOGROMNE podziękowania naszym GOSPODARZOM! Wspólnocie zakonnej w Manchester, księżom Ryszardowi, Wojciechowi oraz Karolowi – organizatorowi turnieju, a także rodzinom, które przyjęły naszych chłopców na nocleg: państwu Katarzynie i Jarosławowi Wieczorkom, Rodzinie Kucek, Rodzinie Kwiatkowskich, państwu Monice i Maciejowi Pietraszek oraz państwu Wioletcie i Robertowi Marzec.

Żadne słowa nie są w stanie wyrazić naszej wdzięczności za Waszą ogromną życzliwość, gościnność, poświęcony czas, siły i wszelką pomoc. Dla nas to był po prostu zaszczyt, móc przebywać w tak wspaniałych domach, gdzie słynna staropolska gościnność jest praktykowana ponad wszelką miarę. Bóg zapłać i zapewniamy o naszej modlitwie.

Przemek M. SChr