Festyn Św. Stanisława KostkiDSPrz

W sobotę 22 września 2018 roku na Orliku przy Szkole Podstawowej nr 65 w Zdrojach odbył się długo wyczekiwany Festyn sportowy Św. Stanisława Kostki, zorganizowany przez naszych Duszpasterzy i Brata Zakonnego z ks. Proboszczem na czele oraz cudowny Dream Team czyli Drużynę Marzeń.

Całość rozpoczeliśmy koncelebrowaną Mszą Świętą w naszym kościele, której przewodniczył ks. Proboszcz. Wiemy dobrze, że tylko dzięki Bożej obecności wszystko może się udać. Właśnie dzięki Niemu pogoda nam dopisała a uśmiechy nie schodziły z twarzy wszystkich, którzy zechcieli nas odwiedzić i bawić się razem z nami. Na terenie Orlika odbył się turniej piłki nożnej, siatkowej oraz rywalizacja indywidualna dzieci w pięcioboju sportowym. Pięciobój obejmował takie konkurencje jak: rzut do celu, zbijanie kręgli, sztafeta, "Pingwin na grzybobraniu" (zbieranie krążków w płetwach na nogach)oraz "Małe co nieco" (jedzenie pączków na czas). Można było również skosztować pysznej kiełbaski z grilla oraz wspaniałych domowych wypieków. Całą zabawę prowadził najlepszy na świecie, rodzimy wodzirej Pan Tomasz wraz ze swoim zdolnym współpracownikiem Maćkiem. Odbyły się również różne pokazy. I tak: zaprezentowali się żołnierze z brygady saperskiej 5 Pułku Inżynieryjnego im. I. Prądzyńskiego w Podjuchach, Szczecińskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Policjanci oraz Strażacy. Mogliśmy podziwiać umiejętności zdolnego Pana Dominika, który rewelacyjnie żonglował piłką oraz poznać tajniki futbolu amerykańskiego dzięki naszej szczecińskiej Młodej Husarii. Bardzo Wam dziękujemy. Rozdaliśmy mnóstwo medali, nagród rzeczowych oraz słodyczy. Podziękowania trzeba zacząć od najważniejszej osoby czyli samego Pana Boga, który czuwał nad nami i mam wrażenie bawił się równie dobrze. Bardzo dziękujemy za przybycie dzieciom i opiekunom z Parafii pw. św. Ottona w Pyrzycach, Parafii pw. Dobrego Pasterza na Osiedlu Bukowym, Parafii pw. św. Stanisława BM (Klęskowo), wszystkim którzy przyjechali do nas z innych dzielnic Szczecina oraz oczywiście naszym kochanym parafianom, na których zawsze możemy liczyć. Wielkie podziękowania ślemy do Dyrekcji i pracowników Szkoły Podstawowej nr 65, dzięki którym mogliśmy skorzystać z całego terenu Orlika. Dziękujemy wszystkim sponsorom, małym i dużym - jesteście cudowni. I oczywiście wielkie podziękowania należą się całemu Dream Team-owi czyli wszystkim tym, którzy tak ofiarnie zaangażowali się w całe to przedsięwzięcie (długo by wymieniać) - KOCHAMY WAS. Nie możemy zapomnieć również o osobie, która wykonała te wspaniałe fotki - dzięki nim możemy długo jeszcze wspominać ten dzień - Ewa Sitarek bardzo dziękujemy.

Beata Kalinowska