Pielgrzymka na Jasną GóręDSPrz

W piątek 19.10. grupa naszych parafian oraz przyjaciele z innych parafii Szczecina udała się z pielgrzymką na
coroczną Noc Czuwania w intencji Polonii przed cudownym obrazem Matki Bożej Jasnogórskiej. Organizatorami tego
wydarzenia są dwa „polonijne” zgromadzenia zakonne, Chrystusowcy oraz siostry Misjonarki.

Po drodze do Częstochowy zatrzymaliśmy się w Bazylice kolegiackiej Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Kaliszu, czyli najpopularniejszym w Polsce Sanktuarium świętego Józefa. Uczestniczyliśmy tam we Mszy Świętej sprawowanej w
intencji o wstawiennictwo św. Józefa dla Rodzin z naszej parafii. Wieczorem dojechaliśmy na nocleg do sióstr Szarytek w Częstochowie.

Nocne czuwanie u Jasnogórskiej Pani, rozpoczynające się tradycyjnie Apelem o godzinie 21:00 ma swoją specjalną atmosferę i moc i jest zawsze wspaniałym spotkaniem z ukochaną Matką. Umocnieni tym wydarzeniem, po śniadaniu wyruszyliśmy do Wadowic, aby tam odwiedzić m.in. miejscowy kościół i Muzeum Domu Rodzinnego Jana Pawła II. Cała pielgrzymka była podziękowaniem Bogu i Maryi za 100 lat niepodległości Ojczyzny i 40-stą rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową.