• Nasza Świątynia
  Nasza Świątynia
 • Najświętszy Sakrament
  Najświętszy Sakrament
 • Msza Święta
  Msza Święta
 • Boże Ciało
  Boże Ciało
 • Święto Patronalne
  Święto Patronalne
 • Chór parafialny
  Chór parafialny
 • Szmaragdowe Duszki
  Szmaragdowe Duszki
 • Bierzmowanie
  Bierzmowanie
 • Marsz dla Jezusa
  Marsz dla Jezusa

Warsztaty muzyczne w Poznaniu „Barwy Niepodległej”DSPrz


 

 

Po raz drugi dziecięce zespoły z kilku parafii prowadzonych przez chrystusowców spotkały się na warsztatach muzycznych. W tym roku odbyły się one w parafii pw. św. Królowej Jadwigi w Poznaniu.

 

Głównym organizatorem był ks. Krzysztof Wąchała SChr oraz zespół "Baranki Boże" z opiekunką panią Marzeną Szukałą. W warsztatach wzięły także udział dzieci z zespołów: "Boże Światełka" z parafii Chrystusa Króla Wszechświata w Stargardzie, "Szmaragdowe Duszki" z parafii w Szczecinie Zdrojach oraz "Wicherki" z parafii na Wichrowym Wzgórzu w Poznaniu.

 

Dokładnie dziewięćdziesięcioro siedmioro dzieci ćwiczyło piosenki związane ze stuleciem odzyskania niepodległości przez Polskę pod czujnym okiem prowadzących: pani Alicji Szelugi, dyrygentki poznańskiego chóru dziewczęcego Skowronki; pani Joanny Piech – Sławeckiej, dyrygentki Chóru Kameralnego UAM w Poznaniu, a także prowadzącej zespół młodzieżowy w w parafii Agaty Dulczewskiej oraz pani Marzeny Szukały – prowadzącej zespół dziecięcy Baranki Boże. Dzieci brały udział w zajęciach z zakresu kształcenia oddechu, emisji głosu, poznały nowe utwory, utrwaliły już znane.

 

W niedzielę 11 listopada w południe stuosobowy dziecięcy chór pod dyrygenturą pani Alicji Szelugi wraz z licznie zgromadzonymi parafianami odśpiewał hymn Polski – wszystkie zwrotki. Po Mszy św. dzieci zaprezentowały to, czego nauczyły się podczas warsztatów: cztery piosenki o Ojczyźnie: od przedszkolnej „Jestem Polakiem”, przez ujmującą „Niepodległość”, po „Kocham wolność” zespołu "Chłopcy z Placu Broni" i najpiękniejszą – „Uwierz, Polsko”, a także utwory z czasów I wojny światowej: „Pierwsza Kadrowa” i „Wojenko”.

 

Organizacja takiego wydarzenia nie byłaby możliwa, gdyby nie zaangażowanie wielu parafian, którzy otworzyli swoje domy dla gości, przygotowywali posiłki, służyli pomocą. Kontynuacja tego wydarzenia już za rok!

 

 

Joanna Stefańska

 

 

 

.: Zobacz zdjęcia