Spotkanie Ognisk MisyjnychDSPrz

Nasi mali misjonarze należący do Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci (PDMD) wraz z opiekunami i rodzicami wzięli udział w II Wielkopostnym Spotkaniu Ognisk Misyjnych z Parafii Chrystusowców. Tegoroczne spotkanie odbyło się w parafii pw. Chrystusa Króla Wszechświata w Stargardzie Szczecińskim i zgromadziło w sumie 130 dzieci z 9 parafii prowadzonych przez księży Chrystusowców.

Pierwsza część spotkania odbyła się w kościele, gdzie był czas na modlitwę, bliższe poznanie jednego z południowoamerykańskich krajów oraz na różnorakie warsztaty. Mali misjonarze na co dzień podejmują modlitwę w intencji swoich rówieśników w krajach misyjnych. Dlatego w Stargardzie nie mogło zabraknąć modlitwy w intencji dzieci doświadczających w swym życiu różnorakiej nędzy – materialnej, moralnej czy duchowej. Modlitwę poprzedziło spotkanie z pochodzącym z Brazylii ks. Arcenio Fialkiem, który poprzez pogadankę i prezentację multimedialną przybliżył wszystkim piękno swojego kraju. W końcu przyszedł czas na warsztaty. Uczestnicy spotkania podzielili się na pięć grup, w których doskonalili swoje umiejętności na warsztatach plastycznych, muzycznych, teatralnych, misyjnych i pierwszej pomocy. Po ponad godzinnej pracy przyszedł czas na prezentowanie owoców pracy w poszczególnych grupach.

Druga część spotkania miała jeszcze bardziej aktywny charakter. Misjonarze podzieleni na dwie grupy udali się na basen i na tańce, gdzie było dużo radości i zabawy.

Całe spotkanie poza tym, że pomogło wszystkim jeszcze bardziej uświadomić sobie potrzebę zaangażowania misyjnego, było dla wszystkich uczestników okazją do poznania swoich kolegów i koleżanek z ognisk misyjnych, których jak się okazuje jest wokół nas bardzo dużo. Dzięki temu na kolejne spotkanie, które już za rok, wszyscy pojadą z jeszcze większą radością i zapałem.

ks. Łukasz Wacław SChr