Uroczystość Objawienia PańskiegoDSPrz

Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli - jest obchodzona także jako Misyjny Dzień Dziecka oraz patronalne święto Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci (PDMD). Dlatego 6-go stycznia świętowali również Mali Misjonarze z naszej Parafii. Tego dnia podczas Mszy Świętej z udziałem dzieci uroczystą przysięgę złożyli nowi Misjonarze, zobowiązując się do głoszenia dobrej nowiny o zbawieniu, do aktywnego udziału w Papieskim Dziele Misyjnym Dzieci, do wspomagania modlitwą i ofiarą dzieci z krajów misyjnych, a także otrzymali własne legitymacje członków-działaczy PDMD. Opiekun grupy – ksiądz Łukasz – pobłogosławił dzieci, a następnie nastąpiło rozesłanie misjonarzy działających w tym roku na rzecz dzieci kongijskich, czyli potrzebujących z dwóch krajów afrykańskich: Republiki Konga i Demokratycznej Republiki Konga. Mali Misjonarze w uroczystej procesji z darami przynieśli do ołtarza m.in. własnoręcznie zrobioną gwiazdę kolędniczą i skarbonkę, z którymi wyruszą do domów parafian z przedstawieniem jasełkowym oraz kolędami, koszulkę z logo, wspomniane wyżej legitymacje, a także czekolady. Tuż po Mszy Świętej, przy szopce w kościele, członkowie Kółka Misyjnego z akompaniamentem gitarowym ks. Łukasza zaśpiewali kolędy, zbierając do skarbonki datki na cele misyjne. Następnie dzieci zostały zaproszone na przygotowany przez rodziców słodki poczęstunek i wspólne świętowanie w salce domu parafialnego.

Życzymy Małym Misjonarzom radości i pozytywnych wrażeń podczas kolędowania, a także sukcesów misyjnych.

Opiekunowie