Niedziela Chrztu Pańskiego

 1. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Chrztu Pańskiego. To okazja, by przypomnieć sobie swój chrzest i wynikające z niego zobowiązania. Bądźmy wszyscy świadkami Zmartwychwstałego Chrystusa. Po każdej Mszy Świętej zbieramy ofiary do puszek na Kościoły w potrzebie. Bóg zapłać za składane ofiary.
 2. W minioną niedziele na tacę inwestycyjną zebraliśmy 4.893 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.
 3. Biuro Parafialne czynne od poniedziałku do czwartku od godz. 11.00-12.00. Intencje Mszalne możemy zamówić po każdej Mszy Świętej w Zakrystii.
 4. Prasę katolicką można odebrać w zakrystii.
 5. Jutro o godz. 17.30 Nabożeństwo Wypominkowe. Wieczorna Msza Święta będzie odprawiona za zmarłych z wypominek rocznych.
 6. W środę o godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Prosimy o wypisywanie na kartkach intencji, które przedstawimy Bożej Matce podczas tego nabożeństwa.
 7. Codziennie o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu zakończone okolicznościowym nabożeństwem. W tym czasie okazja do spowiedzi świętej.
 8. W Naszej Parafii trwają Odwiedziny Duszpasterskie-kolęda.Proszę przygotować wodę święconą, kropidło, Krzyż, Pismo Święte. W miarę możliwości chcielibyśmy się spotkać z całą rodziną. Woda święcona znajduje się w przedsionku wejścia do zakrystii. Kolędowanie rozpoczynamy o godz. 16.00 a w soboty od godz. 15.00. Program kolędy do 12stycznia wygląda następująco:
  • 14 stycznia:
   • Walecznych 8
   • Walecznych 9
   • Walecznych 10
   • Walecznych 11
  • 15 stycznia:
   • Walecznych 30-80 ( bez wieżowców )
   • Walecznych 81
   • Walecznych 82
   • Walecznych 88-92
  • 16 stycznia:
   • Grabowa 1-11
   • Grabowa 13-19
   • Kopalniana 1-24
   • Kopalniana 26-34
  • 17 stycznia:
   • Zakątek 1,3,5
   • Zakątek 7,9-11
   • Gryfińska76
   • Gryfińska 78
  • 18 stycznia: 
   • Gryfińska 39a-69 i 72-107
   • Leszczynowa 2,2a,3,3a,4
   • Leszczynowa 4a,6-11
   • Leszczynowa 18,19,19a
  • 19 stycznia:
   • Sanatoryjna –domki 
   • Sanatoryjna 28-30
   • Osiedleńcza
   • Bukszpanowa, Czeremchowa
   • Kolęda uzupełniająca będzie miała miejsce w Naszej Parafii 25 stycznia ( piątek ). Zapisy w zakrystii, Biurze Parafialnym lub telefonicznie.
 9. Parafia organizuje Pielgrzymkę do Ziemi Świętej na przełomie września i października. Prosimy chętnych o zapisywanie się w zakrystii. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc.
 10. Dzisiaj po Mszy Św.na 10.30 odbędzie się spotkanie z rodzicami dzieci komunijnych. Na spotkaniu będą obecni: fotograf i kamerzysta, którzy przedstawią swoją ofertę. Podczas spotkania Pani krawcowa przyjmie zamówienia na uszycie alb.
 11. W dzisiejszą niedzielę o godz. 19.00 w naszym Kościele będzie miał miejsce Koncert Kolęd w wykonaniu Szmaragdowych Duszków, Chóru Parafialnego i śpiewającej młodzieży. Zapraszam serdecznie do wysłuchania koncertu i wspólnego kolędowania.
 12. W najbliższą niedzielę przybędzie do Nas ks. Karol Kozłowski -Magister Nowicjatu wraz z Nowicjuszami. Nowicjusze podczas każdej Mszy Świętej będą dawali świadectwo. Po każdej Mszy Świętej Nowicjusze będą zbierali ofiary na potrzeby Domu Nowicjackiego.
 13. Wszystkim obchodzącym w rozpoczętym tygodniu imieniny, urodziny i inne uroczystości rodzinne składamy serdeczne życzenia: Bożego błogosławieństwa, zdrowia i wszelkiej pomyślności. 14.W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Elizę Sikora. Módlmy się za zmarłą parafiankę: wieczny odpoczynek racz jej dać Panie …
 

Ks. Piotr Kurzaj TChr.proboszcz