I Niedziela Wielkiego Postu

 1. Dzisiaj rozpoczęliśmy w Naszej Parafii Rekolekcje Wielkopostne Nauki rekolekcyjne głosi ks. Marcin Sęk TChr. Duszpasterz Akademicki posługujący w Sanktuarium NSPJ w Szczecinie. Od poniedziałku do środy Msza Św. z nauką rekolekcyjną o godz. 7.00, 12.00 i 18.00. Droga Krzyżowa w te dni o godz. 11.30. Podczas Mszy w tygodniu będziemy zbierali ofiary na potrzeby Rekolekcjonisty.
 2. Na ławkach wyłożyliśmy koperty do których proszę włożyć ofiarę na Seminarium w Szczecinie. Nasza Parafia na ten cel w skali roku jest zobowiązana przekazać kwotę w wysokości 11.388zł.Bóg zapłać za Wasze ofiary.
 3. Adoracja Najświętszego Sakramentu codziennie od godz. 17.00 zakończona okolicznościowym nabożeństwem. W tym czasie okazja do spowiedzi świętej. Zapraszamydo wspólnej modlitwy.
 4. W poniedziałek Nabożeństwo Wypominkoweo godz. 17.30.Wieczorna Msza Święta będzie odprawiona za zmarłych z wypominek rocznych.
 5. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Bardzo prosimy o wypisywanie intencji, które będziemy polecali Bożej Matce podczas tego Nabożeństwa.
 6. Biuro Parafialne czynne od pon.do czwartku od godz. 16.00-17.30.W środę popielcową Biuro Parafialne nieczynne.
 7. Prasę katolicką można odebrać w zakrystii.
 8. W minioną niedziele na tacę inwestycyjną zebraliśmy 4.507 zł. Bóg zapłać za Wasze ofiary.
 9. W piątki Wielkiego Postu Nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 11.30 –po nim Msza Święta, 16.30 -dla dzieci i o godz. 18.45 -dla młodzieży.
 10. W soboty Wielkiego Postu o godz. 19.00 w Sali Kominkowej będą miały miejsce Nauki Przedślubne dla wszystkich przygotowujących się do zawarcia Sakramentu Małżeństwa. Serdecznie zapraszam na nauki wszystkich zainteresowanych.
 11. W niedziele wielkiego Postu Nabożeństwo Gorzkich Żaliz kazaniem pasyjnym o godz. 17.00.
 12. Dzisiaj po każdej Mszy Świętej zbieramy ofiary do puszek na potrzeby Kościoła Misyjnego i jego duszpasterzy. Bóg zapłać za wasze ofiary.
 13. Zapraszamy na Krąg Biblijny w piątki o godzinie 19.00 do salki przy biurze parafialnym. Szczegóły u ks. Dominika lub br. Jarosława.
 14. Dnia 6 kwietnia w Stargardzie będzie miał miejsce Zjazd dzieci z parafii Księży Chrystusowców. Organizujemy wyjazd, chętnych prosimy o kontakt z ks. Dominikiem.
 15. Dzisiaj po Mszy świętej o godzinie 10.30 odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci I Komunijnych.
 16. Nasza Parafia organizuje na przełomie września i października Pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Szczegóły w zakrystii.
 17. Pomagamy rozliczać PIT, by 1% przeznaczyć na Nasze zabytkowe organy. Zeznania podatkowe możemy przynosić: w niedziele po Mszach Świętych do godz. 14.00 i w środy od godz. 10.00-12.00. Prosimy o przynoszenie PIT-ów z ubiegłego roku. Bóg zapłać za Wasze zrozumienie i pomoc.
 18. W najbliższą niedzielę będziemy gościli Muzyków z Mińska na Białorusi, którzy będą śpiewali na każdej Mszy Świętej. Po Mszach muzycy będą sprzedawali w kruchcie kościoła płyty CD.
 19. Wszystkim Parafianom i obecnym gościom życzę: wszelkiej pomyślności, Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na każdy dzień życia.
 20. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Martynkę Kozłowską, śp. Krystynę Ratajczyk i śp. Zenona Kleban. Módlmy się za zmarłych Parafian –wieczny odpoczynek racz im dać Panie…..

Ks. Piotr Kurzaj TChr.

proboszcz