II Niedziela Wielkiego Postu

 1. Jutro rozpoczynają się Rekolekcje Wielkopostne dla Dzieci ze szkół Podstawowych i z Gimnazjum. Nauki rekolekcyjne będzie głosił ks. Łukasz Klimek TChr. –wikariusz w Parafii Chrystusa Króla w Stargardzie. Rekolekcje potrwają do środy. Program rekolekcji jest wywieszony w gablocie w kruchcie Kościoła i przed kościołem. Proszę rodziców i opiekunów, by przypilnowali swoje dzieci aby wzięły udział w rekolekcjach.
 2. W dzisiejszą niedzielę gościmy Muzyków z Mińska na Białorusi, którzy śpiewają na każdej Mszy Świętej. Po Mszach muzycy będą sprzedawali w kruchcie kościoła płyty CD.
 3. Na półce tyłu kościoła znajdują się koperty do których można włożyć ofiarę na Seminarium w Szczecinie. Nasza Parafia na ten cel w skali roku jest zobowiązana przekazać kwotę w wysokości 11.388zł.Bóg zapłać za Wasze ofiary.
 4. Adoracja Najświętszego Sakramentu codziennie od godz. 17.00 zakończona okolicznościowym nabożeństwem. W tym czasie okazja do spowiedzi świętej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 5. W poniedziałek Nabożeństwo Wypominkowe o godz. 17.30.Wieczorna Msza Święta będzie odprawiona za zmarłych z wypominek rocznych.
 6. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Bardzo prosimy o wypisywanie intencji, które będziemy polecali Bożej Matce podczas tego Nabożeństwa.
 7. Biuro Parafialne czynne od pon.do czwartku od godz. 16.00-17.30.Intencje Mszalne można zamawiać po każdej Mszy Świętej w zakrystii.
 8. Prasę katolicką można odebrać w zakrystii.
 9. W piątki Wielkiego Postu Nabożeństwo Drogi Krzyżowejo godz. 11.30 –po nim Msza Święta, 16.30 -dla dzieci i o godz. 18.45 -dla młodzieży.
 10. W soboty Wielkiego Postu o godz. 19.00 w Sali Kominkowej mają miejsce Nauki Przedślubne dla wszystkich przygotowujących się do zawarcia Sakramentu Małżeństwa. Serdecznie zapraszam na nauki wszystkich zainteresowanych.
 11. W niedziele wielkiego Postu Nabożeństwo Gorzkich Żaliz kazaniem pasyjnym o godz. 17.00.
 12. W środę 20 marca w godz. 16.00-18.00 w Centrum Edukacji Ogrodniczej osoby dorosłe mogą przejść bezpłatne badania i wpisać się do rejestru dawców szpiku kostnego. Szczegóły na plakacie w kruchcie kościoła.
 13. Dnia 6 kwietnia w Stargardzie będzie miał miejsce Zjazd dzieci z parafii Księży Chrystusowców. Organizujemy wyjazd, chętnych prosimy o kontakt z ks. Dominikiem.
 14. Pomagamyrozliczać PIT, by 1% przeznaczyć na Nasze zabytkowe organy. Zeznania podatkowe możemy przynosić: w niedziele po Mszach Świętych do godz. 14.00 i w środy od godz. 10.00-12.00. Prosimy o przynoszenie PIT-ów z ubiegłego roku. Bóg zapłać za Wasze zrozumienie i pomoc.
 15. Na stoliku z tyłu kościoła znajdują się skarbonki, które można zabrać do domów i zbierać w nich jałmużnę postną na pomoc najuboższym. W najbliższą niedzielę będą wyłożone torby miłosierdzia do których będzie można włożyć trwałe produkty spożywcze. O terminie zbierania skarbonek i toreb z żywnością poinformujemy. Serdeczne Bóg zapłać za Wasz dar Serca.
 16. Parafianie wybierający się w tym roku na jedną z tras Ekstremalnej Drogi Krzyżowej proszeni są o kontakt z ks. Przemysławem.
 17. Wszystkim Parafianom i obecnym gościom życzę: wszelkiej pomyślności, Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na każdy dzień życia.
 18. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Franciszka Konarzewskiego, śp. Zygmunta Wicińskiego,śp. Leszka Mościckiego i śp. Władysława Mołodeckiego. Módlmy się za zmarłych Parafian –wieczny odpoczynek racz im dać Panie…..

Ks. Piotr Kurzaj TChr.

proboszcz