Ogłoszenia Duszpasterskie na III Niedzielę Wielkiego Postu

III Niedziela Wielkiego Postu – 24.03.2019 r.

 

1.       Jutro rozpoczynają się Rekolekcje Wielkopostne dla Młodzieży z Centrum Edukacji Zdroje i z Centrum Edukacji Ogrodniczej. W poniedziałek i we wtorek spotkania rekolekcyjne w Szkole w środę Msza Święta kończąca rekolekcje o godz. 11.00.    

2.       Adoracja Najświętszego Sakramentu codziennie od godz. 17.00 zakończona okolicznościowym nabożeństwem. W tym czasie okazja do spowiedzi świętej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

3.       W poniedziałek Nabożeństwo Wypominkowe o godz. 17.30. Wieczorna Msza Święta będzie odprawiona za zmarłych z wypominek rocznych.  

4.       Jutro przeżywać będziemy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. To kolejny Dzień Świętości Życia, w którym to dniu chętni rozpoczynają Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Obrzęd przystąpienia do Duchowej Adopcji będzie miał miejsce podczas wieczornej Mszy Świętej. Chętnych serdecznie zapraszamy. Na ławce z tyłu kościoła znajdują się gazety dotyczące Duchowej Adopcji, które można zabrać do domów.

5.       W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Bardzo prosimy o wypisywanie intencji, które będziemy polecali Bożej Matce podczas tego Nabożeństwa.

6.       Biuro Parafialne czynne od pon. do czwartku od godz. 16.00-17.30. Intencje Mszalne można zamawiać po każdej Mszy Świętej w zakrystii.

7.       Prasę katolicką można odebrać w zakrystii.   

8.       W piątki Wielkiego Postu Nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 11.30 – po nim Msza Święta, 16.30 – dla dzieci  i o godz. 18.45 –  dla młodzieży.

9.       W soboty Wielkiego Postu o godz. 19.00 w Sali Domu Parafialnego mają miejsce Nauki Przedślubne dla wszystkich przygotowujących się do zawarcia Sakramentu Małżeństwa. Serdecznie zapraszam na nauki zainteresowanych.

10.   W niedziele wielkiego Postu Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00.

11.   Parafia organizuje w dniach 22-29 lipca wyjazd dla dzieci w Bieszczady.  Chętnych prosimy o kontakt z ks. Dominikiem. Liczba miejsc ograniczona.

12.   Pomagamy rozliczać PIT, by 1% przeznaczyć na Nasze zabytkowe organy. Zeznania podatkowe możemy przynosić: w niedziele po Mszach Świętych do godz. 14.00 i w środy od godz. 10.00-12.00. Prosimy o przynoszenie PIT-ów z ubiegłego roku. Bóg zapłać za Wasze zrozumienie i pomoc.

13.   Na stoliku z tyłu kościoła znajdują się torby miłosierdzia do których można włożyć trwałe produkty spożywcze i artykuły chemiczne. O terminie zbierania skarbonek i toreb z żywnością poinformujemy. Serdeczne Bóg zapłać za Wasz dar Serca. Członkowie Parafialnego zespołu caritas od najbliższej niedzieli będą rozprowadzali świece na stół Wielkanocny i zbierali ofiary do puszek na rzecz najbardziej potrzebującym.  

14.   Wszystkim Parafianom i obecnym gościom życzę: wszelkiej pomyślności, Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na każdy dzień życia. Postarajmy się owocnie przeżywać okres tegorocznego Wielkiego Postu.

15.   W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Andrzeja Walczaka, śp. Annę Walaszek śp. Andrzeja Prusa. Módlmy się za zmarłych Parafian – wieczny odpoczynek racz im dać Panie…..

 

Ks. Piotr Kurzaj TChr.

 

                                                                                                                                                             proboszcz