III Niedziela Wielkiego Postu

 1. Jutro rozpoczynają się Rekolekcje Wielkopostne dla Młodzieży z Centrum Edukacji Zdroje i z Centrum Edukacji Ogrodniczej. W poniedziałek i we wtorek spotkania rekolekcyjne w Szkole w środę Msza Święta kończąca rekolekcje o godz. 11.00.
 2. Adoracja Najświętszego Sakramentu codziennie od godz. 17.00 zakończona okolicznościowym nabożeństwem. W tym czasie okazja do spowiedzi świętej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 3. W poniedziałek Nabożeństwo Wypominkowe o godz. 17.30.Wieczorna Msza Święta będzie odprawiona za zmarłych z wypominek rocznych.
 4. Jutro przeżywać będziemy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. To kolejny Dzień Świętości Życia, w którym to dniu chętni rozpoczynają Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Obrzęd przystąpienia do Duchowej Adopcji będzie miał miejsce podczas wieczornej Mszy Świętej. Chętnych serdecznie zapraszamy.Na ławce z tyłu kościoła znajdują się gazety dotyczące Duchowej Adopcji, które można zabrać do domów.
 5. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Bardzo prosimy o wypisywanie intencji, które będziemy polecali Bożej Matce podczas tego Nabożeństwa.
 6. Biuro Parafialne czynne od pon.do czwartku od godz. 16.00-17.30.Intencje Mszalne można zamawiać po każdej Mszy Świętej w zakrystii.
 7. Prasę katolicką można odebrać w zakrystii.
 8. W piątki Wielkiego Postu Nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 11.30 –po nim Msza Święta, 16.30 -dla dzieci i o godz. 18.45 -dla młodzieży.
 9. W soboty Wielkiego Postu o godz. 19.00 w Sali Domu Parafialnego mają miejsce Nauki Przedślubne dla wszystkich przygotowujących się do zawarcia Sakramentu Małżeństwa. Serdecznie zapraszam na nauki zainteresowanych.
 10. W niedziele wielkiego Postu Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00.
 11. Parafia organizuje w dniach 22-29 lipca wyjazd dla dzieci w Bieszczady. Chętnych prosimy o kontakt z ks. Dominikiem.Liczba miejsc ograniczona.
 12. Pomagamy rozliczać PIT, by 1% przeznaczyć na Nasze zabytkowe organy. Zeznania podatkowe możemy przynosić: w niedziele po Mszach Świętych do godz. 14.00 i w środy od godz. 10.00-12.00. Prosimy o przynoszenie PIT-ów z ubiegłego roku. Bóg zapłać za Wasze zrozumienie i pomoc.
 13. Na stoliku z tyłu kościoła znajdują się torby miłosierdzia do których można włożyć trwałe produkty spożywcze i artykuły chemiczne. O terminie zbierania skarbonek i toreb z żywnością poinformujemy. Serdeczne Bóg zapłać za Wasz dar Serca. Członkowie Parafialnego zespołu caritas od najbliższej niedzieli będą rozprowadzali świece na stół Wielkanocny i zbierali ofiary do puszek na rzecz najbardziej potrzebującym.
 14. Wszystkim Parafianom i obecnym gościom życzę: wszelkiej pomyślności, Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na każdy dzień życia. Postarajmy się owocnie przeżywać okres tegorocznego Wielkiego Postu.
 15. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Andrzeja Walczaka, śp. Annę Walaszek śp. Andrzeja Prusa.Módlmy się za zmarłych Parafian –wieczny odpoczynek racz im dać Panie…..

Ks. Piotr Kurzaj TChr.

proboszcz