III Niedziela Wielkiego Postu

1. Jutro rozpoczynają się Rekolekcje Wielkopostne dla Młodzieży z Centrum Edukacji Zdroje i z Centrum Edukacji Ogrodniczej. W poniedziałek i we wtorek spotkania rekolekcyjne w Szkole w środę Msza Święta kończąca rekolekcje o godz. 11.00.
  2. Adoracja Najświętszego Sakramentu codziennie od godz. 17.00 zakończona okolicznościowym nabożeństwem. W tym czasie okazja do spowiedzi świętej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  3. W poniedziałek Nabożeństwo Wypominkowe o godz. 17.30.Wieczorna Msza Święta będzie odprawiona za zmarłych z wypominek rocznych.
  4. Jutro przeżywać będziemy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. To kolejny Dzień Świętości Życia, w którym to dniu chętni rozpoczynają Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Obrzęd przystąpienia do Duchowej Adopcji będzie miał miejsce podczas wieczornej Mszy Świętej. Chętnych serdecznie zapraszamy.Na ławce z tyłu kościoła znajdują się gazety dotyczące Duchowej Adopcji, które można zabrać do domów.
  5. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Bardzo prosimy o wypisywanie intencji, które będziemy polecali Bożej Matce podczas tego Nabożeństwa.
  6. Biuro Parafialne czynne od pon.do czwartku od godz. 16.00-17.30.Intencje Mszalne można zamawiać po każdej Mszy Świętej w zakrystii.
  7. Prasę katolicką można odebrać w zakrystii.
  8. W piątki Wielkiego Postu Nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 11.30 –po nim Msza Święta, 16.30 -dla dzieci i o godz. 18.45 -dla młodzieży.
  9. W soboty Wielkiego Postu o godz. 19.00 w Sali Domu Parafialnego mają miejsce Nauki Przedślubne dla wszystkich przygotowujących się do zawarcia Sakramentu Małżeństwa. Serdecznie zapraszam na nauki zainteresowanych.
  10. W niedziele wielkiego Postu Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00.
  11. Parafia organizuje w dniach 22-29 lipca wyjazd dla dzieci w Bieszczady. Chętnych prosimy o kontakt z ks. Dominikiem.Liczba miejsc ograniczona.
  12. Pomagamy rozliczać PIT, by 1% przeznaczyć na Nasze zabytkowe organy. Zeznania podatkowe możemy przynosić: w niedziele po Mszach Świętych do godz. 14.00 i w środy od godz. 10.00-12.00. Prosimy o przynoszenie PIT-ów z ubiegłego roku. Bóg zapłać za Wasze zrozumienie i pomoc.
  13. Na stoliku z tyłu kościoła znajdują się torby miłosierdzia do których można włożyć trwałe produkty spożywcze i artykuły chemiczne. O terminie zbierania skarbonek i toreb z żywnością poinformujemy. Serdeczne Bóg zapłać za Wasz dar Serca. Członkowie Parafialnego zespołu caritas od najbliższej niedzieli będą rozprowadzali świece na stół Wielkanocny i zbierali ofiary do puszek na rzecz najbardziej potrzebującym.
  14. Wszystkim Parafianom i obecnym gościom życzę: wszelkiej pomyślności, Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na każdy dzień życia. Postarajmy się owocnie przeżywać okres tegorocznego Wielkiego Postu.
  15. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Andrzeja Walczaka, śp. Annę Walaszek śp. Andrzeja Prusa.Módlmy się za zmarłych Parafian –wieczny odpoczynek racz im dać Panie…..

Ks. Piotr Kurzaj TChr.