IV Niedziela Wielkiego Postu

 1. Przeżywamy Wielki Post –czas nawracana się i powrotu do Pana Boga. Postarajmy się ten okres owocnie przeżyć, by serca Nasze były przygotowane na religijne przeżywanie Świąt Wielkiej Nocy.
 2. Adoracja Najświętszego Sakramentu codziennie od godz. 17.00 zakończona okolicznościowym nabożeństwem. W tym czasie okazja do spowiedzi świętej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 3. W poniedziałek Nabożeństwo Wypominkowe o godz. 17.30.Wieczorna Msza Święta będzie odprawiona za zmarłych z wypominek rocznych.
 4. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Bardzo prosimy o wypisywanie intencji, które będziemy polecali Bożej Matce podczas tego Nabożeństwa.
 5. Biuro Parafialne czynne od pon.do czwartku od godz. 16.00-17.30.Intencje Mszalne można zamawiać po każdej Mszy Świętej w zakrystii.
 6. Prasę katolicką można odebrać w zakrystii.
 7. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek oraz sobota i I niedziela miesiąca. W czwartek Godzina Święta prowadzona przez Straż Honorową NSPJ. W piątek okazja do spowiedzi przed każdą Mszą Świętą. Czuwanie rozpoczynamy Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00. W sobotę Czuwanie Fatimskie od godz. 11.00 zakończone Mszą Świętą o godz. 12.00. W niedzielę o godz. 16.00 Msza Święta w intencji Członków Żywego Różańca i ich rodzin. Po Mszy Świętej zmiana Tajemnic Różańcowych. Taca z pierwszej niedzieli miesiąca przeznaczona będzie na trwające inwestycje w Parafii.
 8. W piątki Wielkiego Postu Nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 11.30 –po nim Msza Święta, 16.30 -dla dzieci i o godz. 18.45 -dla młodzieży.
 9. W soboty Wielkiego Postu o godz. 19.00 w Sali Domu Parafialnego mają miejsce Nauki Przedślubne dla wszystkich przygotowujących się do zawarcia Sakramentu Małżeństwa. Serdecznie zapraszam na nauki zainteresowanych.
 10. W niedziele wielkiego Postu Nabożeństwo Gorzkich Żaliz kazaniem pasyjnym o godz. 17.00.
 11. Parafia organizuje w dniach 22-29 lipca wyjazd dla dzieci w Bieszczady.Koszt 1400zł.Chętnychprosimy o kontakt z ks. Dominikiem. Liczba miejsc ograniczona.
 12. Duszpasterstwo dzieci bardzo prosi o wsparcie dzieła tworzeniapalmpoprzez podarowanie na ten cel bukszpanu. Prosimy o pozostawianie w zakrystii.
 13. Młodzież zapraszamy na Archidiecezjalne Dni Młodzieży Goleniowie w dniach od 1 do 3 maja. Zapisy u ks. Przemka, a spotkanie organizacyjne w piątek po wieczornej Drodze Krzyżowej.
 14. Pomagamy rozliczać PIT, by 1% przeznaczyć na Nasze zabytkowe organy. Zeznania podatkowe możemy przynosić: w niedziele po Mszach Świętych do godz. 14.00 i w środy od godz. 10.00-12.00. Prosimy o przynoszenie PIT-ów z ubiegłego roku. Bóg zapłać za Wasze zrozumienie i pomoc.
 15. Członkowie Parafialnego zespołu caritas od dzisiejszej niedzieli rozprowadzają świece na stół Wielkanocny i zbierają ofiary do puszek na rzecz najbardziej potrzebującym.
 16. W najbliższą niedzielę 7 kwietnia o godz. 19.00 będzie miał miejsce pierwszy w tym roku Koncert Grunebergowski. Serdecznie zapraszamy do wysłuchania koncertu.
 17. Wszystkim Parafianom i obecnym gościom życzę: wszelkiej pomyślności, Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na każdy dzień życia. Postarajmy się owocnie przeżywać okres tegorocznego Wielkiego Postu.
 18. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Janusza Charkiewicza. Módlmy się za zmarłego Parafianina–wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…..

Ks. Piotr Kurzaj TChr.
proboszcz