Zmartwychwstanie Pańskie

  1. „Ja Jestem Zmartwychwstanie i Życie” Z taką nowiną przychodzi Chrystus do współczesnego Człowieka – do każdego z Nas. Przychodzi jako światło, które oświeca mroki grzechu i przemienia wszystko. Przychodzi z darem Nowego Życia. To Nowe Życie mamy chronić i pielęgnować, tak aby ono w Nas rosło i abyśmy o Nim dawali świadectwo.
  2. Msze Święte w Naszym kościele dzisiaj o godz. 9.00, 10.30, 12.00, 14.00, 16.00 i 18.00. Dzisiaj i jutro nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu. O godz. 17.45 Nowenna przed Uroczystością Bożego Miłosierdzia.
  3. Jutro drugi dzień świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Msze Święte w Naszym Kościele będą sprawowane według porządku niedzielnego. Taca z tego dnia jest przeznaczona na KUL i Wydział Teologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego.
  4. W najbliższą niedzielę będziemy przeżywali Święto Bożego Miłosierdzia. Przygotowujemy się do niego poprzez codzienne odmawianie Nowennyo godz. 17.45. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

Kochani Parafianie stajemy dzisiaj wobec Największej i Najważniejszej Tajemnicy Naszej Wiary jaką jest Zmartwychwstanie Chrystusa. Do przeżywania tych wydarzeń przygotowywaliśmy się przez okres Wielkiego Postu a w szczególny sposób przez ostatnie dni. Pragnę wyrazić swoją wielką wdzięczność za trud i poświęcenie.Dziękuję ks. Wikariuszowi Generalnemuza przewodniczenie dzisiejszej Mszy Świętej Rezurekcyjnej i za wygłoszenie okolicznościowego Kazania. Bardzo dziękuję Księżom za posługę sakramentalną. Dziękuję Pani Iwonie za piękny wystrój kościoła. Moją serdeczną wdzięczność kieruję wobec wszystkich osób troszczących się o teren przykościelny. Dziękuję księdzu Przemysławowi i bratu Jarosławowi oraz ministrantom i lektorom za przygotowanie Liturgii. Dziękuję Matkom Różańcowym oraz wszystkim za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Dziękuję wszystkim niosącym chorągwie i feretrony, panom niosącym baldachim i prowadzącym Księdza z Najświętszym Sakramentem.

Bóg zapłać wszystkim za obecność, modlitwy, ofiary i serdeczność. Dziękuję za wszelkie przejawy życzliwości oraz za nadesłane życzenia świąteczne.

Umiłowani Parafianie, Czcigodni Goście –W tym dniu radosnym niech Zmartwychwstały Pan przyniesie Nam radość i pokój. Niech to Misterium przeniknie do naszych dusz, niech żyje w nas radość, ufność, wiara i chrześcijańska nadzieja. Pokój i łaska Zmartwychwstałego Pana niech będą z Nami wszystkimi. W imieniu wszystkich Księży pracujących w Naszej Parafii życzę spokojnych i błogosławionych świąt i Wesołego Alleluja !!!

Ks. Piotr Kurzaj TChr.

proboszcz