Niedziela Miłosierdzia Bożego

 1. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Pan Jezus obiecał wiele łask. Największą z nich jest łaska „zupełnego odpuszczenia win i kar” związana z Komunią świętą przyjętą w tym dniu po dobrze odprawionej spowiedzi (bez przywiązania do najmniejszego grzechu), w duchu nabożeństwa do Miłosierdzia Bożego, czyli w postawie ufności wobec Boga i czynnej miłości bliźniego. Jest to łaska większa od odpustu zupełnego.
 2. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 10.30 spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.
 3. Dzisiaj o godz. 15.00 na Jasnych Błoniach rozpocznie się XVII Marsz dla Życia. Zapraszamy do wzięcia udziału w Marszu.
 4. Prasa katolicka jest do odbioru w zakrystii. Można także nabyć nowy numer MIŁUJCIE SIĘ.
 5. W Wielką Sobotę podczas święcenia pokarmów zebraliśmy na trwające inwestycje w Naszej Parafii 4.535zł. Za okazywaną życzliwość i pomoce serdecznie dziękuję.
 6. Dzisiaj do godz. 14.00 pomagamy rozliczać PIT, by 1% przeznaczyć na Nasze zabytkowe organy.Jest to ostatnia okazja w tym roku.
 7. Członkowie Parafialnego Zespołu Caritas zebrali podczas akcji przedświątecznej 6.783zł, które przeznaczono na potrzeby najuboższych. Bóg zapłać za Wasz dar serca.Dzisiaj Członkowie Caritasu mają swoje święto. Zbierają ofiary do puszek na potrzeby najuboższych i sprzedają książkę o Bożym Miłosierdziu, która może być pięknym prezentem na I Komunię. Koszt książki 35 zł.
 8. Dzieci podczas Kiermaszu przedświątecznego zebrały 850 zł. a za palmy uzbierały 2830zł. W imieniu obdarowanych dziękuję.
 9. Jutro nabożeństwo wypominkowe o godz. 17.30. Wieczorna Msza Święta będzie odprawiona za zmarłych a wypominek rocznych.
 10. Biuro parafialne w tym tygodniu czynne w poniedziałek i we wtorek od 16.00-17.30.
 11. W środę rozpoczynamy Miesiąc Maj. Śpiew Litanii do Najświętszej Maryi Panny codziennie o godz. 17.45. Apel Jasnogórski o godz. 21.00. Dzieci swoje Nabożeństwa Majowe będą miały we wtorki i w piątki o godz. 16.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 12. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.30. Prosimy o wypisywanie na kartkach intencji, które podczas tego nabożeństwa przedstawimy Bożej Matce.
 13. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota Miesiąca. W czwartek Nabożeństwo Godziny Świętej od godz. 17.00. W piątek Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Msze Święte w Naszym Kościele o godz. 7.00, 9.00, 12.00, 18.00. Czuwanie pierwszopiątkowe rozpoczniemy Apelem Jasnogórskim a zakończymy Mszą Świętą w intencji Parafian o godz.23.00. Na ten dzień udzielam wszystkim dyspensy od spożywania pokarmów mięsnych.
 14. W sobotę Czuwanie Fatimskie od godz. 11.00 zakończone Mszą Świętą o godz. 12.00.
 15. W czwartek Proboszcz i ks. Dominik będą odwiedzali chorych a ks. Przemysław ze swoimichorymi spotka się w sobotę.
 16. W najbliższą niedzielę podczas Mszy Świętej o godz. 16.00 będziemy modlili się w intencji Członków Żywego Różańca. Po Mszy Świętej konferencja i zmiana tajemnic różańcowych. Taca z najbliższej niedzieli będzie przeznaczona na inwestycje w Naszej Parafii.
 17. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, urodziny i inne uroczystości życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na cały rozpoczęty dniem dzisiejszym tydzień.
 18. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Grzegorza Kaucz. Módlmy się za zmarłego Parafianina: wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Ks. Piotr Kurzaj TChr.

proboszcz