V Niedziela Wielkanocna

V Niedziela Wielkanocna – 19.05.2019 r.

 

1.       Przeżywamy Maj – miesiąc poświęcony Matce Bożej. Śpiew Litanii do Najświętszej Maryi Panny codziennie o godz. 17.45. Apel Jasnogórski o godz. 21.00. Dzieci swoje Nabożeństwa Majowe będą miały we wtorek i piątek o godz. 16.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

2.       W najbliższą niedzielę 26 maja podczas Mszy Świętej o godz. 10.30 i o godz. 12.00 w Naszej Parafii będzie miała miejsce Uroczystość I Komunii Świętej. Próba dzieci przed Uroczystością I Komunii Świętej w środę o 16.30 i o godz. 19.00. W środę nie będzie wystawiania Najświętszego Sakramentu.  Spowiedź dla dzieci przed Komunią Świętą w sobotę o godz. 10.00 i o godz. 11.00.

3.       Prasę katolicką możemy odebrać w zakrystii.

4.       Jutro nabożeństwo wypominkowe o godz. 17.30. Wieczorna Msza Święta będzie odprawiona za zmarłych a wypominek rocznych.

5.       Biuro parafialne w tym tygodniu czynne od poniedziałku do czwartku od 16.00-17.30.

6.       Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.30. Prosimy o wypisywanie na kartkach intencji, które podczas tego nabożeństwa przedstawimy Bożej Matce.

7.       1 czerwca przypada kolejne Ogólnopolskie Czuwanie Młodzieży – Lednica 2000. Chętnych na wyjazd, na lednickie pola prosimy o kontakt z księdzem Przemysławem.

8.       W dniu 15 czerwca organizujemy wyjazd dzieci na Górę Tabor Junior do Brojc koło Gryfic. Zainteresowanych prosimy o kontakt z ks. Dominikiem.

9.       W niedzielę 9 czerwca będziemy przeżywali w Naszej Parafii Uroczystość Odpustową. Uroczysta Suma zostanie odprawiona o godz. 12.00. Po Mszy Świętej rozpoczniemy Festyn Parafialny. Prosimy o przynoszenie fantów na loterię do zakrystii, Biura Parafialnego lub na Plebanię. Rodziny i Osoby muzykalne, które pragną wystąpić podczas Festynu proszone są o zapisywanie się w zakrystii. Bóg zapłać za pomoc i ofiarność. 

10.   Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, urodziny i inne uroczystości życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na cały rozpoczęty dniem dzisiejszym tydzień.

11.   W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Jacka Skopek, śp. Anielę Fors, śp. Danutę Mucha i śp. Macieja Krupskiego. Módlmy  się za zmarłych Parafian: wieczny odpoczynek racz im dać Panie…      

 

                                                                                                                                                                            

                                                                                                                                                                             Ks. Piotr Kurzaj TChr.

 

                                                                                                                 proboszcz