Ogłoszenia Duszpasterskie na Niedzielę Zesłania Ducha Świętego

 

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 09.06.2019 r.

Odpust Parafialny

 

1.          Dzisiaj przeżywamy w Naszej Parafii Uroczystość Odpustową. Dziękuję ks. Kustoszowi za wygłoszone do Nas Boże Słowo i ( przewodniczenie Sumie Odpustowej ). Uroczysta Suma Odpustowa zostanie odprawiona o godz. 12.00. Po Mszy Świętej rozpoczniemy Festyn Rodzinny. Nie będzie Mszy Świętej o godz. 14.00 i o godz. 16.00. !!! Podczas Festynu będą występy, loteria fantowa – każdy los wygrany, będzie można coś zjeść – grill, zabawy dla dzieci. Będzie konkurs na najsmaczniejszy wypiek. Wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie Naszej Odpustowej Uroczystości składam serdeczne Bóg zapłać.  

2.       Przeżywamy Czerwiec – miesiąc poświęcony Jezusowemu Sercu. Śpiew Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie o godz. 17.45. Zapraszam do wspólnej modlitwy. Dzisiaj śpiew Litanii wyjątkowo po Mszy Świętej wieczornej.

3.       Jutro o godz. 17.30 nabożeństwo wypominkowe. Wieczorna Msza Święta będzie sprawowana za zmarłych z wypominek rocznych.

4.       W środę o godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Prosimy o wypisywanie na kartkach intencji, które przedstawimy Bożej Matce podczas tego nabożeństwa.

5.       Biuro parafialne czynne od poniedziałku do piątku w godz. 16.00 – 17.30. Intencje Mszalne możemy zamawiać w zakrystii po każdej Mszy Świętej.

6.       Na przełomie września i października wyjeżdżamy na 8-dniową pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Szczegóły wyjazdu i zapisy w zakrystii.

7.       Wszystkim Parafianom i obecnym na niedzielnej Mszy Świętej gościom życzę, by Pan Bóg Wam błogosławił i Matka Boża otaczała swoją przemożną Opieką.

8.       W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Kazimierza Jańczuka. Módlmy się za zmarłego Parafianina: wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…      

 

                                                                                                                                                                                            

                                                                                                                                                                             Ks. Piotr Kurzaj TChr.

 

                                                                                                                                                         proboszcz