Ogłoszenia Duszpasterskie na Niedziele Trójcy Przenajświętszej

 

1.       Przeżywamy czerwiec – miesiąc poświęcony Jezusowemu Sercu Śpiew Litanii codziennie o godz. 17.45. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

2.       Prasa katolicka jest do odbioru w zakrystii.

3.       Jutro o godz. 17.30 nabożeństwo wypominkowe. Wieczorna Msza Święta będzie sprawowana za zmarłych z wypominek rocznych.

4.       W środę o godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Prosimy o wypisywanie na kartkach intencji, które przedstawimy Bożej Matce podczas tego nabożeństwa.

5.       Pragnę gorąco i serdecznie podziękować Wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie Naszej Odpustowej Uroczystości. Bóg zapłać.    

6.       W najbliższy czwartek będziemy przeżywali Uroczystość Ciała i Krwi Pańskiej. Msze Święte w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 13.00 i o godz. 18.00. Po Mszy o godz. 13.00 wyruszymy w procesji Eucharystycznej krocząc ulicami Naszego Osiedla. Pójdziemy ulicami: Młodzieży Polskiej, Jaśminową, Piechoty, Sanatoryjną, Młodzieży Polskiej. Uroczystości zakończymy na placu przed Kościołem. Uroczystości przewodniczył będzie ks. biskup Henryk Wejman. Bardzo proszę o przygotowanie: ołtarzy, oprawy procesji – sztandary, feretrony, nagłośnienie. Proszę także o przystrojenie okien mieszkań znajdujących się na trasie procesji.

7.       W oktawie Uroczystości Bożego Ciała po Mszy Świętej wieczornej procesja eucharystyczna wokół Naszego Kościoła. W najbliższą niedzielę procesja eucharystyczna po Mszy Świętej
o godz. 18.00.

8.       W środę 19 czerwca o godz. 8.00  zapraszamy dzieci i młodzież na Msze świętą dziękczynną na zakończenie roku szkolnego.

9.       Biuro Parafialne czynne w tym tygodniu od poniedziałku do środy w godz. od 16.00 – 17.30. Intencje Mszalne można także zamawiać w zakrystii po Mszy Świętej. W czwartek Biuro Parafialne nieczynne.  

10.   Na przełomie września i października wyjeżdżamy na 8-dniową pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Są jeszcze dwa wolne miejsca. Szczegóły wyjazdu i zapisy w zakrystii.   

11.   Wszystkim Parafianom i obecnym na niedzielnej Mszy Świętej gościom życzę, by Pan Bóg Wam błogosławił i Matka Boża otaczała swoją przemożną Opieką.

12.   W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Sławomira Kłosek i śp. Teresę Litna. Módlmy się za zmarłych Parafian: wieczny odpoczynek racz im dać Panie…      

 

 

                                                                                                                                                                             Ks. Piotr Kurzaj proboszcz