Ogłoszenia duszpasterskie XIII Niedziela zwykła

1.      Przeżywamy wakacje i urlopy – czas odpoczynku od pracy i nauki. Pamiętajmy w tym okresie o udziale w niedzielnej Mszy Świętej. W niedziele wakacyjne od 07 lipca będzie sprawowana Msza Święta o godz. 20.00 ( nie będzie Mszy Świętej o godz. 16.00 ). W okresie wakacyjnym nie będzie drukowany Biuletyn Parafialny.

2.      Dzisiaj ostatni dzień miesiąca Czerwca śpiew Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.45. 

3.      Jutro o godz. 17.30 nabożeństwo wypominkowe. Wieczorna Msza Święta będzie odprawiona za zmarłych z wypominek rocznych.

4.      W środę o godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Prosimy o wypisywanie intencji, które przedstawimy Matce Bożej podczas tego nabożeństwa.  

5.      Biuro Parafialne czynne od poniedziałku do czwartku w godz. 16.00-17.30. Intencje mszalne możemy zamawiać także w zakrystii po każdej Mszy Świętej.

6.      Prasa katolicka jest do odbioru w zakrystii.

7.      Członkowie Parafialnego Zespołu Caritas po każdej Mszy Świętej zbierają ofiary do puszek na wakacje dla dzieci z ubogich rodzin. Bóg zapłać za waszą ofiarność.

8.      W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. Nabożeństwo Godziny Świętej wyjątkowo w piątek o godz. 17.00. Czuwanie modlitewne rozpoczynamy Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00 a kończymy Mszą Świętą o koło godz. 23.00. W sobotę Czuwanie Fatimskie o godz. 11.00 zakończone Mszą Świętą o godz. 12.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

9.      W najbliższą niedzielę podczas Mszy Świętej o godz. 18.00 będziemy się modlili w intencji Członków żywego Różańca. Nabożeństwo i zmiana tajemnic Różańcowych rozpocznie się o godz. 17.00. W tym dniu zbieramy ofiary na inwestycje w Naszej Parafii.

10.   Na przełomie września i października wyjeżdżamy na pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Są jeszcze dwa wolne miejsca. Chętni proszeni są o kontakt z ks. Proboszczem.

11.  W ubiegły piątek podczas uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa nasz parafianin, pan Mariusz Staszkop został ustanowiony Nadzwyczajnym Szafarzem Eucharystii. Oznacza to, że teraz podobnie jak br. Jarosław i p. Marek będzie mógł rozdzielać Komunię świętą w naszym kościele.  

12.  Parafianom i wszystkim obecnym na niedzielnej Mszy Świętej Gościom życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na każdy dzień życia. W naszych modlitwach prośmy o bezpieczne wakacje i urlopy dla wypoczywających.

13.  W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Eugenię Kluz i śp.  Stanisława Brandt. Módlmy się za zmarłych parafian; wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

 

 

                                                                                                                                                                                                                                                Ks. Piotr Kurzaj TChr                                                                                                                  proboszcz