Ogłoszenia duszpasterskie na XVII Niedzielę zwykłą

Ogłoszenia duszpasterskie

Na XVII Niedzielę zwykłą – 28.07.2019r.

 

1.       Przeżywamy wakacje i urlopy. Pamiętajmy w tym okresie o udziale w niedzielnej i świątecznej Mszy Świętej. W niedziele wakacyjne będzie sprawowana Msza Święta o godz. 20.00 ( nie będzie Mszy Świętej o godz. 16.00 ). W  wakacje nie  drukujemy Biuletynu Parafialnego.  Wszystkie informacje w gablotkach i na stronie internetowej parafii.

2.       Dziś po każdej Mszy świętej błogosławimy pojazdy zaparkowane na placu przy kościele.

3.       Jutro o godz. 17.30 nabożeństwo wypominkowe. Wieczorna Msza Święta będzie odprawiona za zmarłych z wypominek rocznych.

4.       W środę o godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Prosimy o wypisywanie intencji, które przedstawimy Matce Bożej podczas tego nabożeństwa. 

5.       Biuro Parafialne czynne od poniedziałku do czwartku w godz. 16.00-17.30. Intencje mszalne możemy zamawiać także w zakrystii po każdej Mszy Świętej.

6.       Prasa katolicka jest do odbioru w zakrystii.  

7.       W rozpoczętym tygodniu będziemy przeżywali I czwartek, I piątek, I sobotę miesiąca. W czwartek nabożeństwo Godziny Świętej rozpocznie się o godz. 17.00. W piątek czuwanie rozpoczniemy Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00  a zakończymy Mszą Świętą o godz. 23.00. W sobotę Czuwanie Fatimskie rozpoczniemy o godz. 11.00 i zakończymy je Mszą Świętą o godz. 12.00.

8.       W najbliższą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych o godz. 17.00. O godz. 18.00 odprawimy Mszę Świętą w intencji Członków Żywego Różańca i ich rodzin. Taca z najbliższej niedzieli będzie przeznaczona na trwające prace w Naszej Parafii.

9.       Zapraszamy wszystkich mężczyzn do udziału w Męskim Różańcu, który odbędzie się w pierwszą sobotę sierpnia, tj. 3 sierpnia br., w Szczecinie. Różaniec ulicami miasta poprzedzi Msza Święta w Sanktuarium Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski, przy ul. Bogurodzicy, o godz. 7.00. Spotkania modlitewne mężczyzn będą odbywać się cyklicznie w pierwsze soboty miesiąca. Więcej informacji o Męskim Różańcu znajduje się na stronie: www.meskirozaniec.szczecin.pl

10.   Wszystkim obecnym na niedzielnej Mszy Świętej życzę by Pan Bóg Wam błogosławił a Matka Najświętsza otaczała Was swoją przemożną opieką. W naszych modlitwach prośmy o bezpieczne wakacje i urlopy dla wypoczywających oraz o dobrą pogodę dla rolników.

11.   W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy: śp. Cezarego Kikosickiego. Módlmy się za zmarłego:     wieczny odpoczynek racz im dać Panie ….

 

 

                                                                                                           ks. Piotr Kurzaj TChr                                                                                                  
                                                                                                                      proboszcz