Ogłoszenia Parafialne na XIX niedzielę zwykłą

 

Ogłoszenia duszpasterskie

Na XIX Niedzielę zwykłą – 11.08.2019r.

 

1.       Przeżywamy wakacje i urlopy. Pamiętajmy w tym okresie o udziale w niedzielnej i świątecznej Mszy Świętej. W niedziele wakacyjne sprawowana jest Msza Święta o godz. 20.00 ( nie ma Mszy Świętej o godz. 16.00 ). Wszystkie informacje w gablotkach i na stronie internetowej parafii.

2.       W minioną niedzielę na tacę inwestycyjną zebraliśmy 4.531zł. Zebrane środki przeznaczymy na trwające inwestycje w Parafii.  

3.       W dzisiejszą niedzielę Członkowie Parafialnego Zespołu Caritas zbierają ofiary do puszek na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Bóg zapłać za Wasze ofiary.

4.       Jutro o godz. 17.30 nabożeństwo wypominkowe. Wieczorna Msza Święta będzie odprawiona za zmarłych z wypominek rocznych.

5.       W środę o godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Prosimy o wypisywanie intencji, które przedstawimy Matce Bożej podczas tego nabożeństwa. 

6.       W najbliższy czwartek przeżywać będziemy Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte będą sprawowane jak w każda niedzielę: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 14.00, 17.00-ślubna, 18.00, 20.00. Podczas każdej Mszy Świętej będzie miał miejsce obrzęd poświęcenia kwiatów i ziół. W tym dniu nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu.

7.       Biuro Parafialne czynne od poniedziałku do środy w godz. 16.00-17.30. W czwartek Biuro Parafialne nieczynne – Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Intencje mszalne możemy zamawiać także w zakrystii po każdej Mszy Świętej.

8.       Prasa katolicka jest do odbioru w zakrystii.  

9.       Decyzją Przełożonych Naszego Zgromadzenia ks. Dominik Przybyszewski TChr. Z dniem 26 sierpnia zostanie przeniesiony do Parafii p.w. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Goleniowie. Dziękczynienie za wieloletnią posługę w Naszej Parafii będzie miało miejsce w najbliższą niedzielę podczas Mszy Świętej o godz. 10.30. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy w intencjach ks. Dominika.

10.   Pragnę Wszystkim obecnym na niedzielnej Mszy Świętej życzyć udanej niedzieli . Niech Pan Bóg Wam błogosławi a Matka Najświętsza otacza Was swoją przemożną opieką. W naszych modlitwach prośmy o bezpieczne wakacje i urlopy dla wypoczywających oraz o dobrą pogodę dla rolników.

11.   W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy: śp. Wojciecha Chudzińskiego. Módlmy się za zmarłego Parafianina:     wieczny odpoczynek racz mu dać Panie ….

 

 

                                                                                                            Ks. Piotr Kurzaj TChr

                                                                                                                 proboszcz