Ogłoszenia Parafialne na XXII niedzielę zwykłą

Ogłoszenia duszpasterskie

Na XXII Niedzielę zwykłą – 01.09.2019r.

1.       Dzisiaj przeżywamy ostatnią niedzielę wakacyjną. Wraca Msza Święta o godz. 16.00. Dzisiaj podczas Mszy Świętej o godz. 16.00 będziemy się modlili w intencji Członków Żywego Różańca i ich Rodzin. Po Mszy Świętej konferencja i zmiana tajemnic różańcowych.

2.       Witam serdecznie w Naszej Parafii nowych Księży: ks. Henryka Zasiurę TChr. I ks. Łukasza Klimka TChr. Życzę potrzebnych łask do pracy duszpasterskiej w Naszej Parafii.

3.       W minioną niedzielę Członkowie Parafialnego Zespołu Caritas zebrali 1.213 zł. na potrzeby dzieci rozpoczynających Nowy Rok Szkolny. Bóg zapłać za Wasze ofiary.

4.       Jutro o godz. 8.00 Msza Święta na Rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego. Przed Mszą Świętą okazja do spowiedzi świętej. O godz. 17.30 nabożeństwo wypominkowe. Wieczorna Msza Święta będzie sprawowana za zmarłych z wypominek rocznych.

5.       W środę o godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Prosimy o wypisywanie intencji, które przedstawimy Matce Bożej podczas tego nabożeństwa.  

6.       W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Nabożeństwo Godziny Świętej w czwartek o godz. 17.00. W piątek Msza Święta dla dzieci o godz. 16.30. Czuwanie modlitewne rozpoczynamy o godz. 21.00 zakończone Mszą Świętą około godz. 23.00. W sobotę Czuwanie Fatimskie od godz. 11.00 zakończone Mszą Świętą.

7.       Biuro Parafialne czynne od poniedziałku do czwartku w godz. 16.00-17.30.  Intencje mszalne możemy zamawiać także w zakrystii po każdej Mszy Świętej.

8.       Prasa katolicka jest do odbioru w zakrystii. 

9.       Uroczystość I Komunii Świętej będzie miała miejsce 17 maja 2020 r. Prosimy Rodziców o odbieranie deklaracji od Pani Katechetki. Czas zgłoszeń do 22 września. Rodzice dzieci z innych szkół deklaracje odbierają od Ks. Łukasza.

10.   Parafia organizuje 3 dniową pielgrzymkę Świnice Warcki, Zduńska Wola Częstochowa (nocne czuwanie w intencji Polonii) Koszt 260 zł. Szczegóły i zapisy z zaliczką 100 zł. U ks. Łukasza

11.   Zapraszamy chętnych do zasilenia Chóru Parafialnego Cantare Deo. Próby Chóru w środy o godz. 19.00 w salce niebieskiej Domu Parafialnego.

12.   W najbliższą sobotę o godz. 10.00 spotkanie dla Szmaragdowych Duszków i ich Rodziców w salce Domu Parafialnego.

13.   7 września w sobotę o godz. 12.00 spotkanie LSO wraz z Rodzicami w Sali Domu Parafialnego.

14.   Chętnych do śpiewania i grania w scholii młodzieżowej proszę o kontakt z ks. Łukaszem.

15.   Zapisy do bierzmowania klas 8 będą miały miejsce 8 i 15 września po Mszy Świętej o godz. 18.00. Na spotkanie przychodzimy z Rodzicem.

16.   Pragnę Wszystkim obecnym na niedzielnej Mszy Świętej życzyć udanej niedzieli . Niech Pan Bóg Wam błogosławi a Matka Najświętsza otacza Was swoją przemożną opieką. W naszych modlitwach prośmy o bezpieczne wakacje i urlopy dla wypoczywających oraz o dobrą pogodę dla rolników.

17.   W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy: śp. Ewę Bączkiewicz, śp. Adelę Mućka, śp. Janinę Kulhawik,  i śp. Romualda Szponder. Módlmy się za zmarłych Parafian:  wieczny odpoczynek racz im dać Panie ….

 

 

                                                                                                            Ks. Piotr Kurzaj TChr

                                                                                                                 proboszcz