Ogłoszenia Parafialne na XXIII Niedzielę zwykłą

Ogłoszenia duszpasterskie

Na XXIII Niedzielę zwykłą – 08.09.2019r.

1.       Rozpoczęliśmy kolejny Rok Szkolny i Katechetyczny. Niech to będzie czas odkrywania i szlifowania talentów, którymi zostaliśmy obdarzeni.

2.       Na ławkach wyłożyliśmy koperty do których możemy włożyć ofiarę na Wyższe Seminarium Duchowne w Szczecinie. Nasza Parafia w skali roku jest zobowiązana wpłacić na ten cel 11.374 zł. Bóg zapłać za Wasze ofiary.  

3.       W minioną niedzielę na tacę inwestycyjną zebraliśmy 5.017 zł. Bóg zapłać za Wasze ofiary.

4.       Codziennie wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 zakończone okolicznościowym nabożeństwem. W czasie wystawienia jest możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty.

5.       Jutro o godz. 17.30 nabożeństwo wypominkowe. Wieczorna Msza Święta będzie sprawowana za zmarłych z wypominek rocznych.

6.       W środę o godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Prosimy o wypisywanie intencji, które przedstawimy Matce Bożej podczas tego nabożeństwa.  

7.       Biuro Parafialne czynne od poniedziałku do czwartku w godz. 16.00-17.30.  Intencje mszalne możemy zamawiać także w zakrystii po każdej Mszy Świętej.

8.       Prasa katolicka jest do odbioru w zakrystii. 

9.       Uroczystość I Komunii Świętej będzie miała miejsce 17 maja 2020 r. Prosimy Rodziców o odbieranie deklaracji od Pani Katechetki. Czas zgłoszeń do 22 września. Rodzice dzieci z innych szkół deklaracje odbierają od Ks. Łukasza.

10.   W poniedziałki w godz. 17.00-18.30 w Sali Kminkowej będzie miała miejsce nauka gry na gitarze. Zapisy u Pani Beaty.

11.   Parafia organizuje 3 dniową pielgrzymkę 17-19 października: Świnice Warckie, Zduńska Wola Częstochowa (nocne czuwanie w intencji Polonii). Koszt 260 zł. Szczegóły i zapisy z zaliczką 100 zł. u ks. Łukasza

12.   Zapraszamy chętnych do zasilenia Chóru Parafialnego Cantare Deo. Próby Chóru w środy o godz. 19.00 w salce niebieskiej Domu Parafialnego.

13.   Chętnych do śpiewania i grania w scholii młodzieżowej proszę o kontakt z ks. Łukaszem.

14.   Zapisy do bierzmowania klas 8 będą miały miejsce 8 i 15 września po Mszy Świętej o godz. 18.00. Na spotkanie przychodzimy z Rodzicem.

15.   Spotkanie dla wyjeżdżających na pielgrzymkę do Ziemi Świętej będzie miało miejsce w piątek po Mszy Świętej wieczornej w Sali Niebieskiej Domu Parafialnego. Proszę zabrać ze sobą paszporty. 

16.   14 września od godz. 14.00-15.00 adoracja Krzyża, o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza Święta w int. Ochrony Polskich Rodzin. Zapraszamy do modlitwy.

17.   W najbliższą niedzielę będziemy zbierali ofiary do puszek na potrzeby KUL i WT Uniwersytetu Szczecińskiego.

18.   Pragnę Wszystkim obecnym na niedzielnej Mszy Świętej życzyć udanej niedzieli . Niech Pan Bóg Wam błogosławi a Matka Najświętsza otacza Was swoją przemożną opieką.

19.   W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy: śp. Czesława Kocoń, śp. Jerzego Kubacz, śp. Ludmiłę Polonis, śp. Zofię Nikiel i śp. Leszka Muchę. Módlmy się za zmarłych Parafian:  wieczny odpoczynek racz im dać Panie ….

                                                                                                             Ks. Piotr Kurzaj TChr

 

                                                                                                                      proboszcz