Ogłoszenia Parafialne na XXX Niedzielę zwykłą

XXX Niedziela w ciągu roku – 28.10.2019r.

 

1.       Do czwartku trwa październik – Miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszam na Nabożeństwa różańcowe jutro o godz. 17.30. Dzieci swoje ostatnie Nabożeństwo będą miały w czwartek o godz. 16.30 po nabożeństwie Bal Wszystkich Świętych w Domu Parafialnym.

2.       Z tyłu kościoła znajdują się kartki wypominkowe. Proszę o czytelne wypisywanie imion i nazwisk osób, za które będziemy się modlili w miesiącu listopadzie. 

3.       Jutro o godz. 17.30 Nabożeństwo Wypominkowe. Poranna Msza święta będzie odprawiona za zmarłych z wypominek rocznych.

4.       W piątek przeżywać będziemy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte w kościele o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00. Na cmentarzu Msza Święta o godz. 14.00. O godz. 13.30 rozpoczniemy procesję od bram cmentarza w kierunku krzyża. Przy wejściu głównym na cmentarz będą stali klerycy, u których będzie można złożyć wypominki. Przypominam, że Uroczystość Wszystkich Świętych jest świętem nakazanym, w które każdy katolik ma obowiązek uczestniczyć we Mszy Świętej. O godz. 19.30 będzie modlitwa różańcowa na cmentarzu prowadzona przez młodzież pod przewodnictwem ks. Łukasza. W tym dniu nie ma wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i nie będzie czuwania modlitewnego.   

5.       W piątek Wspomnienie Wszystkich Wiernych ZmarłychDzień Zaduszny. Msze Święte w kościele o godzinie 7.00, 12.00 – za zmarłych z wypominek, 16.00 na cmentarzu i o godz. 18.00. W kościele o godz. 11.30 Nabożeństwo Wypominkowe. Ksiądz Proboszcz będzie odwiedzał chorych. W tym dniu nie będzie czuwania modlitewnego. Ks. Łukasz swoich chorych będzie odwiedzał w piątek 8 listopada.

6.       W Oktawie Uroczystości Wszystkich Świętych można uzyskać odpust zupełny za zmarłych. Warunki odpustu to: stan łaski uświęcającej, nawiedzenie cmentarza lub kościoła, modlitwa
w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego. Każdego dnia oktawy można uzyskać odpust zupełny za jednego zmarłego.

7.       W miesiącu listopadzie (od poniedziałku  04.11) Nabożeństwa Wypominkowe w kościele codziennie o godz. 17.30. W wyjątkiem będzie środa nabożeństwo wypominkowe o godz. 17.00 i o godz. 17.30 Nowenna do NMP. W niedziele miesiąca listopada spotykać się będziemy na modlitwie Różańcowej na Naszym Cmentarzu o godz. 15.00.

8.       Biuro Parafialne w tym tygodniu czynne od poniedziałku do czwartku od godz. 16.00-17.30. Intencje mszalne możemy zamawiać także w zakrystii.

9.       Prasę katolicką możemy odebrać w zakrystii.

10.   W niedzielę 3 listopada o godz. 16.00 Msza Święta w intencji członków Żywego Różańca i zmiana tajemnic różańcowych. Taca z tego dnia przeznaczona będzie na inwestycje w Naszej Parafii. Zbieramy środki na malowanie Kościoła. O godz. 19.00 w Naszym Kościele będzie miało miejsce Nabożeństwo Zaduszkowe. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy.

11.   Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, urodziny, jubileusze i inne uroczystości rodzinne składamy serdeczne życzenia. Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej  i wszelkiej pomyślności.  

12.   W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Stanisława Chojnowskiego, śp. Jana Fień  i śp. Józefa Ochlińskiego. Módlmy się za zmarłych Parafian: wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

                                                                                                        Ks. Piotr Kurzaj TChr

                                                                                                                 proboszcz