Ogłoszenia Parafialne na Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata 24.11.2019

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – 24.11.2019 r.

1.       Przeżywamy Listopad – miesiąc szczególnych modlitw w intencji zmarłych. Nabożeństwa Wypominkowe w kościele codziennie o godz. 17.30. W środę wypominki o godz. 17.00. W niedziele miesiąca listopada spotykamy się będziemy na modlitwie Różańcowej na Naszym Cmentarzu o godz. 15.00. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

2.       Na półce w kościele znajdują się kartki na wypominki roczne. Prosimy o czytelne wypisywanie imion i nazwisk osób za które będziemy się modlili przez cały rok (w każdy poniedziałek).

3.       Z tyłu Kościoła znajdują się Torby Miłosierdzia, do  których można włożyć artykuły chemiczne i trwałą żywność, które Caritas rozda najuboższym.  

4.       Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. To Święto Tytularne Naszego Zgromadzenia – Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej. Chrystusowcy  w Naszej Parafii posługują od czasów powojennych. Po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na Cecyliadę – występ śpiewających w Parafii zespołów i Chóru. Po Koncercie zapraszam wszystkich do świętowania w Domu Parafialnym. Po każdej Mszy Świętej zbieramy ofiary do puszek na Nasze Seminarium Duchowne w Poznaniu. Bóg zapłać za Wasze ofiary.

5.       Duszpasterstwo dzieci przygotowuje się do Mikołaja . Prosimy o przynoszenie cukierków do zakrystii, które rozdamy dzieciom. Bóg zapłać za ofiarność. 

6.       W najbliższą niedzielę rozpoczynamy Rekolekcje Adwentowe. Rekolekcje wygłosi                    ks. Zdzisław Płuska SCJ. Podczas Mszy Świętej będziemy się modlili w intencji Członków Żywego Różańca i ich Rodzin. Po Mszy Świętej konferencja i zmiana tajemnic różańcowych. Taca będzie przeznaczona na inwestycje w Naszej Parafii.

7.       W niedziele 1 grudnia odbędzie się ostatni w tym roku Koncert Grunebergowski. Początek Koncertu o godz. 19.00. Wstęp wolny. Zapraszamy do wysłuchania Koncertu.

8.       W najbliższą niedzielę o godz. 16.00 Msza Święta w intencji Członków Żywego Różańca i ich Rodzin. Konferencja i zmiana Tajemnic Różańcowych. Tacę z najbliższej niedzieli będzie przeznaczona na inwestycje w Naszej Parafii. Za wasze ofiary serdeczne Bóg zapłać.

9.       Dzisiaj podczas każdej Mszy Świętej święcimy opłatki, które członkowie Rady Parafialnej będą od jutra roznosili po Domach Naszego Osiedla. Ofiary przy tej okazji zebrane przeznaczymy na Malowanie Naszego Kościoła. Bóg zapłać za Wasze ofiary.  

10.   Od najbliższej niedzieli Członkowie Parafialnego Zespołu Caritas będą rozprowadzali świece na stół wigilijny, kartki świąteczne oraz będą zbierali ofiary do puszek na pomoc osobom w potrzebie. Za Wasz dar serca serdecznie dziękujemy.

11.   Rada Osiedla Zdroje zaprasza 13 grudnia na Wigilię dla Osób Samotnych. Początek spotkania o godz. 16.00 w Centrum Edukacji Ogrodniczej. Szczegóły na plakacie w gablocie przed Kościołem i w Kruchcie Kościoła.

12.   Członkowie Rady Osiedla w kruchcie Kościoła pomogą państwu zagłosować na odpowiedni projekt mieszkańcom Osiedla Zdroje. Szczegóły u Radnych.

13.   Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, urodziny, jubileusze i inne uroczystości rodzinne składamy serdeczne życzenia. Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej  i wszelkiej pomyślności. W naszych modlitwach pamiętajmy o Naszym Zgromadzeniu Zakonnym.   

14.   W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Pawła Sawickiego i śp. Jerzego Trzaskalskiego. Módlmy się za zmarłych Parafian: wieczny odpoczynek racz im dać Panie…..

                                                                                                        Ks. Piotr Kurzaj TChr

                                                                                                                 proboszcz