Ogłoszenia Duszpasterskie na III Niedzielę Adwentu 15.12.2019

 

III Niedziela Adwentu – 15.12.2019 r.

1.       Przeżywamy Adwent – czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Roraty codziennie o godz. 6.30. Śpiew Godzinek ku czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny rozpoczynamy o godz. 6.10. Młodzież zapraszamy na roraty w piątek o godz. 6.30. Dzieci swoje Msze Święte roratnie mają w piątek o godz. 16.00.

2.       Bóg zapłać za ofiary składane na ogrzewanie kościoła.

3.       W dzisiejszą niedzielę gościmy w ramach Pomocy Kościołowi na Wschodzie ks. Włodzimierza Maruszewskiego TChr. Ks. Gość po każdej Mszy Świętej będzie zbierał ofiary  na budowę kościoła w Mińsku na Białorusi. Bóg zapłać za Wasze ofiary.  

4.       Członkowie Parafialnego Zespołu Caritas rozprowadzają świece na stół wigilijny, kartki świąteczne oraz zbierają ofiary do puszek na potrzeby Caritas.

5.       Poświęcone opłatki można nabyć dzisiaj i w następne niedziele adwentu w kruchcie kościoła. W dni powszednie opłatek można nabyć w zakrystii, na plebanii i w Biurze Parafialnym. Dziękuję także za Wasze ofiary przy tej okazji składane.  

6.       W najbliższą niedzielę po każdej Mszy Świętej dzieci będą rozprowadzały sianko na stół świąteczny. Ofiary przy tej okazji zebrane zostaną przeznaczone na funkcjonowanie Duszpasterstwa Dzieci w Naszej Parafii. Bóg zapłać za Wasze ofiary.

7.       Jutro o godz. 17.30 nabożeństwo Wypominkowe. O godz. 18.00 Msza Święta za zmarłych z Wypominek Rocznych.

8.       Prasę katolicką możemy odebrać w zakrystii.

9.       Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. By dobrze je przeżyć trzeba pojednać się z Panem Bogiem. Spowiedź Świąteczna będzie miała miejsce w niedzielę przed każdą Mszą Świętą, w poniedziałek 22 grudnia przez cały dzień od godz. 6.00 – 21.00. oraz we wtorek od godz. 6.00 – 12.00. Skorzystajmy z tych okazji do spowiedzi, by tegoroczne Święta Bożego Narodzenia przeżyć z Bogiem i z najbliższymi.

10.   Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, urodziny, jubileusze i inne uroczystości rodzinne składamy serdeczne życzenia. Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej  i wszelkiej pomyślności.  

11.   W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Lucynę Kania. Módlmy się za zmarłą Parafiankę: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie ….

 

                                                                                                        Ks. Piotr Kurzaj TChr

                                                                                                                 proboszcz