Ogłoszenia Duszpasterskie na VII Niedzielę zwykłą 23.02.2020 r.

VII Niedziela w ciągu roku – 23.02.2020 r.

 

1.       Przeżywamy ostatnie dni tegorocznego Karnawału. W najbliższą środę będziemy przeżywali Popielec. Msze Święte w tym dniu o godz. 7.00, 9.00, 12.00, 16.00, 18.00 i o godz. 19.30. Podczas każdej Mszy Świętej będzie obrzęd posypania głów popiołem.  Przypominam, że w Środę Popielcową obowiązuje post ścisły.

2.       W minionym tygodniu do Naszej Wspólnoty Parafialnej przybył Brat Jerzy Stawarz TChr. Brat Jerzy został zakrystianinem i gospodarzem.

3.       Adoracja Najświętszego Sakramentu codziennie od godz. 17.00 zakończona okolicznościowym nabożeństwem. W tym czasie okazja do spowiedzi świętej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4.       W poniedziałek Nabożeństwo Wypominkowe o godz. 17.30. Wieczorna Msza Święta będzie odprawiona za zmarłych z wypominek rocznych.  

5.       W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Bardzo prosimy o wypisywanie intencji, które będziemy polecali Bożej Matce podczas tego Nabożeństwa.

6.       Biuro Parafialne czynne od poniedziałku do czwartku od godz. 16.00-17.30.W środę popielcową Biuro Parafialne nieczynne.

7.       Prasę katolicką można odebrać w zakrystii.

8.       W piątki Wielkiego Postu Nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 11.30 – po nim Msza Święta, 16.30 – dla dzieci  i o godz. 18.45 –  dla młodzieży.

9.       W soboty Wielkiego Postu w godz. 10.00-14.30 będzie miał miejsce Szkoła Biblijna. Spotkania będą odbywały się w Salce Niebieskiej w Domu Parafialnym. Szczegóły w gablocie przed Kościołem.

10.   W soboty Wielkiego Postu o godz. 19.00 w Salce przy Biurze Parafialnym będą miały miejsce Nauki Przedślubne dla wszystkich przygotowujących się do zawarcia Sakramentu Małżeństwa. Serdecznie zapraszam na nauki wszystkich zainteresowanych. Pierwsze spotkanie w sobotę 29 lutego.

11.   W niedziele wielkiego Postu Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00.

12.   W najbliższą niedzielę rozpoczniemy w Naszej Parafii Rekolekcje Wielkopostne. Nauki Rekolekcyjne wygłosi ks. Marian Kaptur – Kustosz Sanktuarium Matki Bożej w Resku. Taca w tym dniu będzie przeznaczona na inwestycje w Naszej Parafii. O godz. 16.00 Msza Święta w intencji Członków Żywego Różańca i ich Rodzin.  Osoby pragnące należeć do Żywego Różańca proszone są o kontakt z Proboszczem lub z Panią Stopczyk. 

13.   Nasza Parafia organizuje na przełomie sierpnia i września Pielgrzymkę na Podlasie i na Litwę. Szczegóły w gablocie przed Kościołem i w zakrystii. 

14.   Od najbliższej niedzieli podobnie jak w latach minionych będziemy pomagali rozliczać PIT, by 1% przeznaczyć na Nasze zabytkowe organy. Zeznania podatkowe możemy także przynosić: w niedziele po Mszach Świętych do godz. 14.00 i w środy od godz. 10.00-12.00. Bóg zapłać za Wasze zrozumienie i pomoc.  W minionym roku z tego tytułu wpłynęło 11.669 zł. Dziękuję Pani Teresie Zimniuch za pomoc w rozliczaniu PIT.

15.   Wszystkim Parafianom i obecnym gościom życzę: wszelkiej pomyślności, Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na każdy dzień życia.  

 

Ks. Piotr Kurzaj TChr.

 

                                                                                                                                                               proboszcz