Ogłoszenia Duszpasterskie na II Niedzielę Wielkiego Postu 08.03.2020 r.

 

II Niedziela Wielkiego Postu  – 08.03.2020 r.

 

1.       Przeżywamy Wielki Post – czas Naszego nawracania i powrotu do Pana Boga. W piątki Droga Krzyżowa o godz. 11.30, o godz. 16.30 dla dzieci i o godz. 18.45 dla młodzieży
i dorosłych.
Nabożeństwo Gorzkich Żali  z kazaniem Pasyjnym w niedziele o godz. 17.00.    Do wspólnej modlitwy bardzo serdecznie zapraszamy.

2.       Osoby pragnące należeć do Żywego Różańca proszone są o kontakt z Proboszczem lub z Panią  Marią Stopczyk.

3.       W minioną niedzielę na tacę inwestycyjną zebraliśmy 5.379 zł. Bóg zapłać za Wasze ofiary.

4.       Na ławce z tyłu kościoła znajdują się koperty, do których można włożyć ofiarę na utrzymanie Seminarium w Szczecinie. Jako Parafia jesteśmy zobowiązani wpłacić na ten cel ponad 11.000 zł. w skali roku. Za Wasze ofiary serdecznie dziękujemy.

5.       Dzisiaj po każdej Mszy Świętej zbieramy ofiary do puszek na potrzeby misji i misjonarzy. Bóg zapłać za Wasze ofiary.

6.       Na ławce z tyłu kościoła znajdują się torby Caritas które można zabrać do domów i włożyć do ich trwałą żywność. O terminie przynoszenia żywności poinformujemy.

7.       Adoracja Najświętszego Sakramentu codziennie od godz. 17.00 zakończona okolicznościowym nabożeństwem. W tym czasie okazja do spowiedzi świętej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

8.       W poniedziałek Nabożeństwo Wypominkowe o godz. 17.30. Wieczorna Msza Święta będzie odprawiona za zmarłych z wypominek rocznych. 

9.       W poniedziałek o godz. 19.00 w Naszym Kościele rozpocznie się Wieczór Uwielbienia z Charyzmatyczną posługą dla potrzebujących. Nabożeństwo poprowadzi ks. Piotr Skiba.

10.   W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Bardzo prosimy o wypisywanie intencji, które będziemy polecali Bożej Matce podczas tego Nabożeństwa.

11.   Biuro Parafialne czynne od poniedziałku do czwartku od godz. 16.00-17.30.

12.   Prasę katolicką można odebrać w zakrystii.

13.   W soboty Wielkiego Postu o godz. 19.00 w Salce przy Biurze Parafialnym mają miejsce Nauki Przedślubne dla wszystkich przygotowujących się do zawarcia Sakramentu Małżeństwa. Serdecznie zapraszam na nauki wszystkich zainteresowanych.

14.   Nasza Parafia organizuje na przełomie sierpnia i września Pielgrzymkę na Podlasie i na Litwę. Szczegóły w gablocie przed Kościołem i w zakrystii. 

15.   Pomagamy rozliczać PIT, by 1% przeznaczyć na Nasze zabytkowe organy. Zeznania podatkowe możemy przynosić: w niedziele po Mszach Świętych do godz. 14.00 i w środy od godz. 10.00-12.00. Bóg zapłać za Wasze zrozumienie i pomoc.  W minionym roku z tego tytułu wpłynęło 11.669 zł.

16.   Parafianom, obecnym gościom i wszystkim Paniom z okazji ich święta życzymy: wszelkiej pomyślności, Bożego Błogosławieństwa, opieki Matki Bożej oraz owocnego przeżycia Wielkiego Postu.

17.   W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Barbarę Kowalską i śp. Teresę Gałecką. Módlmy się za zmarłe parafianki: wieczny odpoczynek racz im dać Panie ….

 

Ks. Piotr Kurzaj TChr.

                                                                                                                                                                proboszcz