Ogłoszenia Parafialne na Niedzielę Męki Pańskiej 05.04.2020

 

Niedziela Męki Pańskiej – 05.04.2020 r.

 

1.        Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Męki Pańskiej. W tym wyjątkowym dniu stajemy z palmami w rękach, by oddać cześć Jezusowi wjeżdżającemu do Jerozolimy. Prośmy naszego Zbawiciela o łaskę przemiany i nawrócenia.

2.        Biuro Parafialne czynne tylko w Wielki Poniedziałek od godz. 16.00-17.30.

3.        Pomoc w rozliczaniu PIT zawieszona do Świąt Wielkanocnych włącznie.

4.    Plan spowiedzi w Wielkim Tygodniu znaleźć możemy w gablocie przed kościołem i na stronie internetowej Naszej Parafii. Przypominamy, że w kościele podczas Liturgii i poza liturgią może przebywać 5 osób. 

5.   Wielki Czwartek – to dzień ustanowienia Eucharystii oraz Sakramentu Kapłaństwa. Mszę Świętą Wieczerzy Pańskiej odprawimy o godz. 18.00. Po Liturgii przeniesiemy Najświętszy sakrament do ołtarza adoracji. Adoracja w ciszy potrwa do godz. 22.00.

6.        Wielki Piątek – to dzień szczególnego wyciszenia, umartwienia, modlitwy i postu. Przeżywamy w tym dniu pamiątkę śmierci Pana Jezusa. Wszystkich dorosłych obowiązuje post ścisły. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i  Nowenna przed Uroczystością Bożego Miłosierdzia. Nabożeństwo Wielkopiątkowe rozpoczniemy o godz. 18.00. Po Liturgii adoracja w ciszy do godz. 22.00. 

7.        W sobotę nie będzie poświęcenia pokarmów. !!!  Zachęcamy do odmówienia modlitwy błogosławieństwa pokarmów we własnym domu. Treść modlitwy jest do zabrania w zakrystii oraz znajduje się na stronie internetowej Naszej Parafii. Nowenna przed Świętem Bożego Miłosierdzia o godz. 19.45. Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 20.00. Proszę przynieść świece !!!!

8.   W poranek Wielkanocny prywatna adoracja przy Grobie Pana Jezusa od godz. 5.30. O godz. 6.00 rozpoczniemy Mszę Świętą. Pozostałe Msze Święte o godz. 9.00, 10.30, 12.00, 14.00, 16.00 i o godz. 18.00.  Nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu. Nowenna przed Świętem Bożego Miłosierdzia o godz. 17.45.

9.        Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, urodziny, jubileusze życzę Bożego Błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i wszelkiej pomyślności. 

10.    W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Helenę Dyndur. Módlmy się za zmarłą parafiankę: wieczny odpoczynek racz jej dać Panie ….

                               Ks. Piotr Kurzaj TChr.

                                                                                                                                               proboszcz