Ogłoszenia Parafialne na Niedzielę Wielkanocną 12.04.2020 r.

 

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 12.04.2020 r.

 

1.      Ja Jestem Zmartwychwstanie i Życie” Z taką nowiną przychodzi Chrystus do współczesnego Człowieka – do każdego z Nas. Przychodzi jako światło, które oświeca mroki grzechu i przemienia wszystko. Przychodzi z darem Nowego Życia. To Nowe Życie mamy chronić i pielęgnować, tak aby ono w Nas rosło i abyśmy o Nim dawali świadectwo.

2.        Msze Święte w Naszym kościele dzisiaj o godz. 9.00, 10.30, 12.00, 14.00, 16.00 i 18.00. Dzisiaj i jutro nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu. O godz. 17.45 Nowenna przed Uroczystością Bożego Miłosierdzia.

3.    Jutro drugi dzień świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Msze Święte w Naszym Kościele będą sprawowane według porządku niedzielnego.

4.     W najbliższą niedzielę będziemy przeżywali Święto Bożego Miłosierdzia. Przygotowujemy się do niego poprzez codzienne odmawianie Nowenny o godz. 17.45. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

5.    Pragnę poinformować, że na Naszym Parafialnym Facebooku będzie transmisja z Liturgii Świątecznej i Niedzielnej sprawowanej o godz. 12.00.      

https://www.facebook.com//Parafia-pw-Świętego-Ducha-w-Szczecinie-Zdrojach-1515877382344002/

 

Kochani Parafianie stajemy dzisiaj wobec Największej i Najważniejszej Tajemnicy Naszej Wiary jaką jest Zmartwychwstanie Chrystusa. Do przeżywania tych wydarzeń przygotowywaliśmy się przez okres Wielkiego Postu a w szczególny sposób przez ostatnie dni. Pragnę wyrazić swoją wielką wdzięczność za trud i poświęcenie. Bardzo dziękuję Księżom za posługę sakramentalną. Dziękuję Pani Iwonie za wystrój kościoła. Pani Teresie dziękuję za posługę na plebanii. Moją serdeczną wdzięczność kieruję wobec wszystkich osób troszczących się o teren przykościelny. Dziękuję księdzu Łukaszowi i bratu Jerzemu oraz ministrantom i lektorom za przygotowanie Liturgii. Bardzo dziękuje Panu Danielowi Matiasowi za pomysł, by Parafianie mogli oglądać Liturgię w internecie. Dziękuję Matkom Różańcowym oraz wszystkim za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Bóg zapłać wszystkim za obecność, modlitwy, ofiary i serdeczność. Dziękuję za wszelkie przejawy życzliwości oraz za nadesłane życzenia świąteczne.

 

Umiłowani Parafianie, Czcigodni Goście – W tym dniu radosnym niech Zmartwychwstały Pan przyniesie Nam radość i pokój. Niech  to Misterium przeniknie do naszych dusz, niech żyje w nas radość, ufność, wiara i chrześcijańska nadzieja. Pokój i łaska Zmartwychwstałego Pana niech będą z Nami wszystkimi. W imieniu wszystkich Księży pracujących w Naszej Parafii życzę spokojnych i błogosławionych świąt i Wesołego Alleluja !!!

 

                                                                                                                 Ks. Piotr Kurzaj TChr.

                                                                                                                                                               proboszcz