Ogłoszenia Parafialne na Niedzielę Miłosierdzia Bożego 19.04.2020 r.

Niedziela Miłosierdzia Bożego – 19.04.2020 r.

 

1.    Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Pan Jezus w tym dniu obiecał ludziom wiele łask. Największą z nich jest łaska „zupełnego odpuszczenia win i kar” związana z Komunią świętą przyjętą w tym dniu po dobrze odprawionej spowiedzi, w duchu nabożeństwa do Miłosierdzia Bożego, czyli w postawie ufności wobec Boga i czynnej miłości bliźniego. Jest to łaska większa od odpustu zupełnego.

2.     Od jutrzejszego dnia zmieniają się przepisy związane z liczbą osób mogących wziąć udział w Liturgii Mszy Świętej. W Naszym kościele będzie mogło być obecnych 30 osób. Pierwszeństwo mają osoby, które zamówiły Intencję Mszy Świętej. Do kościoła na Nabożeństwa przychodzimy w maseczkach.

3.   Z powodu epidemii został zmieniony termin Uroczystości I Komunii Świętej. Nowym terminem tej Uroczystości jest 13 września 2020 r. ( niedziela ).  O dacie udzielenia Sakramentu Bierzmowania poinformujemy w późniejszym czasie.

4.       Rozliczanie PIT zostało zawieszone do końca miesiąca kwietnia.   

5.      Jutro nabożeństwo wypominkowe o godz. 17.30. Wieczorna Msza Święta będzie odprawiona za zmarłych z wypominek rocznych.

6.       Biuro parafialne w tym tygodniu czynne w poniedziałek i w czwartek od 16.00-17.30.

7.       Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.30. Prosimy o wypisywanie na kartkach intencji, które podczas tego nabożeństwa przedstawimy Bożej Matce Bożej.  

8.  Bardzo dziękuję osobom, które wspomogły finansowo Naszą Parafię wpłacając środki na rachunek bankowy.  Nr 36 1240 3930 1111 0000 4228 8336. Od roku zbieramy środki na malowanie kościoła. Inwestycja ta ma mieć miejsce na początku miesiąca Maja. W zaistniałej sytuacji, związanej z epidemią prace są  trochę zagrożone. Jeśli koś może wesprzeć nas to bardzo o to proszę. Bóg zapłać za każde dobro którego doświadczamy.

9. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, urodziny i inne uroczystości życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na cały rozpoczęty dniem dzisiejszym tydzień.       

 

                                                                                                                                                                            

                                                                                                                                                                             Ks. Piotr Kurzaj TChr.

 

                                                                                                                                    proboszcz