Ogłoszenia Parafialne na III Niedzielę Wielkanocną 26.04.2020 r.

 

III Niedziela Wielkanocna – 26.04.2020 r.

 

1.   Dzisiaj przeżywamy 12 Niedzielę Biblijną. Św. Hieronim mówił; „nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa”. W rozpoczętym dzisiaj Tygodniu Biblijnym postarajmy się częściej niż zwykle korzystać z tekstów natchnionych.

2.      Od minionego poniedziałku zmieniły się przepisy związane z liczbą osób mogących wziąć udział w Liturgii Mszy Świętej. W Naszym kościele może uczestniczyć w nabożeństwach 30 osób. Pierwszeństwo mają osoby, które zamówiły Intencję Mszy Świętej. Do kościoła na Nabożeństwa przychodzimy w maseczkach.

3.   Uroczystości I Komunii Świętej w Naszej Parafii będzie miała miejsce 13 września 2020 r. O dacie udzielenia Sakramentu Bierzmowania poinformujemy w późniejszym czasie.

4.       Rozliczanie PIT zostało zawieszone do końca miesiąca kwietnia.   

5.       Jutro nabożeństwo wypominkowe o godz. 17.30. Wieczorna Msza Święta będzie odprawiona za zmarłych z wypominek rocznych.

6.       Biuro parafialne w tym tygodniu czynne od poniedziałku do czwartku od 16.00-17.30.

7.       Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.30. Prosimy o wypisywanie na kartkach intencji, które podczas tego nabożeństwa przedstawimy Bożej Matce Bożej.  

8.  Bardzo dziękuję osobom, które wspomogły finansowo Naszą Parafię wpłacając środki na rachunek bankowy.  Nr 36 1240 3930 1111 0000 4228 8336. Od roku zbieramy środki na malowanie kościoła. Inwestycja ta ma mieć miejsce na początku miesiąca Maja. W zaistniałej sytuacji, związanej z epidemią prace są  trochę zagrożone. Jeśli koś może wesprzeć nas to bardzo o to proszę. Bóg zapłać za każde dobro którego doświadczamy.

9.    W tym tygodniu będziemy przeżywali czwartek przed I piątkiem miesiąca, I piątek miesiąca , I sobotę miesiąca i I niedziele miesiąca. W czwartek nabożeństwo Godziny Świętej od godz. 17.00. W piątek spowiedź przed każdą Mszą Świętą. Nie będzie czuwania modlitewnego. W sobotę Czuwanie Fatimskie o godz. 11.00 zakończone Mszą Świętą. W niedzielę o godz. 16.00 Msza Święta w intencji Członków Żywego Różańca. Po Mszy Świętej Nabożeństwo i zmiana tajemnic różańcowych.

10.   Księża będą odwiedzali chorych po uprzednim poinformowaniu zainteresowanych.

11.   W piątek rozpoczynamy miesiąc Maj. Codziennie Nabożeństwo Majowe o godz. 17.30. Apel Jasnogórski    o godz. 21.00. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

12.   W sobotę 2 maja przezywać będziemy Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski ( przeniesione z 3 maja ). Msze Święte w Naszym Kościele będą sprawowane o godz. 7.00, 9.00, 12.00, 18.00.

13. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Jana Krygowskiego. Módlmy się za zmarłego parafianina: wieczny odpoczynek racz mu dać Panie..

14. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, urodziny i inne uroczystości życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na cały rozpoczęty dniem dzisiejszym tydzień.       

 

                                                                                                                                                                            

                                                                                                                                                                             Ks. Piotr Kurzaj TChr.

                                                                                                                                   proboszcz