Ogłoszenia Parafialne na V Niedzielę Wielkanocną 10.05.2020 r.

V Niedziela Wielkanocna – 10.05.2020 r.

1.       Przeżywamy Maj – miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Codziennie Nabożeństwo Majowe o godz. 17.30. Apel Jasnogórski o godz. 21.00. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

2.   W Naszym kościele może uczestniczyć w nabożeństwach 30 osób. Pierwszeństwo mają osoby, które zamówiły Intencję Mszy Świętej. Do kościoła na Nabożeństwa przychodzimy w maseczkach.

3.    Do końca maja pomagamy rozliczyć PIT, by 1% podatku przeznaczyć na Nasze Zabytkowe Organy. W niedziele po Mszy Świętej do godz. 14.00 i w środę od godz. 10.00- 12.00.

4.       Jutro nabożeństwo wypominkowe o godz. 17.30. Wieczorna Msza Święta będzie odprawiona za zmarłych z wypominek rocznych.

5.       Biuro parafialne w tym tygodniu czynne od poniedziałku do czwartku od 16.00-17.30.

6.       Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.30. Prosimy o wypisywanie na kartkach intencji, które podczas tego nabożeństwa przedstawimy Bożej Matce Bożej.

7.       Prasa katolicka jest do odbioru w zakrystii. Jest do nabycia nowy numer Miłujcie się.

8.  Bardzo dziękuję osobom, które wspomagają finansowo Naszą Parafię wpłacając środki na rachunek bankowy. Nr 36 1240 3930 1111 0000 4228 8336. W minionym tygodniu został pomalowany Kościół i zostały zawieszone nowe kinkiety. W drugiej połowie maja zostaną zamontowane gabloty w kruchcie Kościoła. Pragniemy odrestaurować obraz Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W każdą środę podczas Mszy Świętej będziemy zbierali ofiary na ten cel.

9.  Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, urodziny i inne uroczystości życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na cały rozpoczęty dniem dzisiejszym tydzień.

10.   W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Bernadettę Jadczak  i śp. Zofię Matynia. Módlmy się za zmarłe Parafianki: wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Ks. Piotr Kurzaj TChr.