Ogłoszenia Parafialne na VI Niedzielę Wielkanocną 17.05.2020 r.

VI Niedziela Wielkanocna – 17.05.2020 r.

 

1.       Przeżywamy Maj – miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Codziennie Nabożeństwo Majowe o godz. 17.30. Apel Jasnogórski o godz. 21.00. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

2.   W Naszym kościele może uczestniczyć w nabożeństwach 50 osób. Pierwszeństwo mają osoby, które zamówiły Intencję Mszy Świętej. Do kościoła na Nabożeństwa przychodzimy w maseczkach.

3.    Do końca maja pomagamy rozliczyć PIT, by 1% podatku przeznaczyć na Nasze Zabytkowe Organy. W niedziele po Mszy Świętej do godz. 14.00 i w środę od godz. 10.00- 12.00.     

4.      Jutro nabożeństwo wypominkowe o godz. 17.30. Wieczorna Msza Święta będzie odprawiona za zmarłych a wypominek rocznych.

5.       Biuro parafialne w tym tygodniu czynne od poniedziałku do czwartku od 16.00-17.30.

6.       Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.30. Prosimy o wypisywanie na kartkach intencji, które podczas tego nabożeństwa przedstawimy Bożej Matce Bożej.  

7.       Prasa katolicka jest do odbioru w zakrystii.

8.  Bardzo dziękuję osobom, które wspomagają finansowo Naszą Parafię wpłacając środki na rachunek bankowy. Nr 36 1240 3930 1111 0000 4228 8336. Na początku miesiąca maja pomalowaliśmy Kościół i zostały zawieszone nowe kinkiety. W drugiej połowie maja zostaną zamontowane gabloty w kruchcie Kościoła. Pragniemy odrestaurować obraz Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W każdą środę podczas Mszy Świętej będziemy zbierali ofiary na ten cel.

9. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, urodziny i inne uroczystości życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na cały rozpoczęty dniem dzisiejszym tydzień.     

10.   W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Władysława Smolaka i śp. Ryszarda Aleksander. Módlmy się za zmarłe Parafian: wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

                                                                                                                                                                            

                                                                                                                                                                             Ks. Piotr Kurzaj TChr.

                                                                                                                 proboszcz