Ogłoszenia Parafialne na Wniebowstąpienie Pańskie 24.05.2020 r.

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 24.05.2020 r.

 

1.       Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Pan  Jezus Wniebowstępując ukazuje Nam cel Naszej ziemskiej pielgrzymki. Jest nim niebo – przebywanie z Bogiem na wieki. Starajmy się współpracując z Bożą łaską jak najlepiej realizować Nasze życiowe powołanie. 

2.       Przeżywamy miesiąc maj. Nabożeństwo Majowe o godz. 17.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

3.       W Naszym kościele może uczestniczyć w nabożeństwach 50 osób. Pierwszeństwo mają osoby, które zamówiły Intencję Mszy Świętej. Do kościoła na Nabożeństwa przychodzimy w maseczkach.

4.       Dzisiaj do godz. 14.00 i w środę od godz. 10.00 – 12.00 pomagamy rozliczyć PIT, by 1% podatku przeznaczyć na Nasze Zabytkowe Organy.

5.       Bardzo dziękuję osobom, które wspomagają finansowo Naszą Parafię wpłacając środki na rachunek bankowy. Nr 36 1240 3930 1111 0000 4228 8336. Na początku miesiąca maja pomalowaliśmy Kościół i zostały zawieszone nowe kinkiety. W miniony piątek zostały zamontowane gabloty w kruchcie Kościoła. Pragniemy odrestaurować obraz Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W każdą środę podczas Mszy Świętej będziemy zbierali ofiary na ten cel.

6.       Prasę katolicką możemy odebrać w zakrystii.

7.       Jutro nabożeństwo wypominkowe o godz. 17.30. Wieczorna Msza Święta będzie odprawiona za zmarłych a wypominek rocznych.

8.       Biuro parafialne czynne od poniedziałku do czwartku od 16.00-17.30. Intencje Mszalne możemy zamawiać także w zakrystii po Mszy Świętej.

9.       Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.30. Prosimy o wypisywanie na kartkach intencji, które podczas tego nabożeństwa przedstawimy Bożej Matce.

10.   W czwartek rozpoczniemy Triduum przed Odpustem Parafialnym. W czwartek, w piątek i w sobotę Msza Święta z kazaniem o godz. 18.00. W czwartek będziemy się modlili w intencji Rodzin z Naszej Parafii. Podczas Mszy Świętej o godz. 18.00 będzie odnowienie Przyrzeczeń Małżeńskich. W piątek będziemy się modlili w intencji Zmarłych Parafian. W sobotę modlić się będziemy za chorych i starszych Parafian. Do Odpustowej Uroczystości będzie przygotowywał Nas i kazania odpustowe wygłosi ks. Maciej Szmuc – Dyrektor Archidiecezjalnej Caritas. Suma Odpustowa zostanie odprawiona o godz. 12.00 – przewodniczył jej będzie były Proboszcz ks. Janusz Mękarski TChr – Diamentowy Jubilat              ( 60 lat kapłaństwa ).   Podczas Triduum będziemy zbierali ofiary na potrzeby Kaznodziei. Szczegóły Przygotowania w gablocie przed Kościołem i w kruchcie Kościoła.

11.   Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, urodziny i inne uroczystości życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na cały rozpoczęty dniem dzisiejszym tydzień.

12.   W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Romana Kralę, śp. Zbigniewa Majeran, śp. Danutę Mantaj i Macieja Orłowskiego. Módlmy się za zmarłych parafian: wieczny odpoczynek racz im dać Panie ….     

                                                                                                                                                                            

                                                                                                                                                                             Ks. Piotr Kurzaj TChr.

                                                                                                                                     proboszcz